ROW 1964 Rybnik 2-1 GKS Jastrzębie

26.05.2018,

Relacja GieKSiarza

Jak zwykle w ostatnim czasie przy okazji tak ekscytujących spotkań swoje trzy grosze musi wtrącić Wojewoda, który kolejny raz zamknął sektor gości. Mimo to przy Gliwickiej pojawiło się ok. 1200 widzów, z czego większość dopingowała zielono-czarnych z rybnickiego młyna. Nie zabrakło też oprawy w skład której weszła sektorówka przedstawiająca wizerunek górnika z „pyłówką” na twarzy, czego zwieńczeniem był transparent „PYLICA – CHOROBA RYBNICKIEGO KIBICA!”. Całość została okraszona flagami na kij i czarnymi świecami dymnymi. Po ostatnim gwizdku rybniccy piłkarze mogli cieszyć się z zapewnienia utrzymania i pokonania lidera II ligi.

ROW był tego dnia wspierany przez wielu fanów zabrzańskiego Górnika, zwłaszcza z Gliwic i Knurowa, oraz 6 GieKSiarzy (FC Żory).

Na płocie pojawiły się takie płótna jak: 1964, ROW&KSW, CHWAŁOWICE, trans KARLITO WRACAJ DO ZDROWIA, GLADIATORS FROM ROW RYBNIK (mała), GLADIATORS&TORCIDA, trans KOrONA KRÓLÓw – nawiązujący do choRzowskich konfidentów, CONCORDIA, trans „STRACH TO JEDYNA RZECZ KTÓREJ NIE MOŻNA ODEBRAĆ TCHÓRZOWI – J. WIECZOREK I SPÓŁKA”.