Rozwój Katowice 2-2 Zagłębie Sosnowiec

04.04.2015, sobota

Z powodu zakazu wyjazdowego jaki dotknął naszych kibiców w Wielką Sobotę postanawiamy udać się na mecz Rozwoju który tego dnia podejmował Zagłębie Sosnowiec.

Jeszcze przed meczem w kilka osób odwiedzamy Janów ok. godziny 12:00 (wtedy pełno ludzi szło ze święconkami) gdzie dostrzegamy świąteczny transparent. Dwóch śmiałków zrywa go, a jeden przydupas Niebieskich który pozdrawia ich tekstem „derby do Ruchu” będzie miał złe wspomnienia świąteczne. Następnie udajemy się na Giszowiec gdzie trans przechodzi transformacje i nabiera odpowiednich barw. Potem życzenia te wieszamy na płocie wizawi parafi Św. Barbary. Niestety z powodu silnego wiatru trans wisi tylko kilkadziesiąt minut, a nastepnie udajemy się na brynowski stadion.

Zagłębie w większości przyjechało pociągiem (niecałe 200), nie wchodzą na stadion (powód nam nie znany). Śpiewają „piłka nożna dla kibiców” i rzucają pare bluzg na GieKSę. My za to pod stadionem trafiamy 2 turystów których po oddaniu barw puszczamy wolno. Naszym łupem pada szal Legii, czapka Zagłębia i kawałek smyczy. Jeszcze trochę krążymy wokół obiektu, jednak widząc zainteresowanie prewencji wcześniejszym zajściem opuszczamy Brynów i jedziemy w swoją stronę.

Wesołych Świąt życzy GzG Hooligans