KS Ruch Chorzów 2-2 GKS Katowice

24.08.1997, niedziela 19:00 – widzów 7226

Relacja GieKSy

Nasza liczba to ok. 1100 szali. Przed meczem wymiana kamieni z Ruchofanami (jeden od nas odwieziony do szpitala). Wśród Ruchu również kilku przyjęło trafienia. Przed stadionem niebiescy tracą 2 szale. Na bramie dochodzi do starć z ochroną. W trakcie spotkania demontujemy ogrodzenie. Ochrona próbuje opanować sytuację, lecz krótki zryw w ich kierunku, a oni wymiękają. Ruch pali małą fanę GKS-u „GKS HOOL’S”. Po meczu w Katowicach dopadamy Chorzowskich w autobusie. Wjeżdżają  męty, dochodzi do starć na kosze, butelki z psiarnią. Trwa to kilka minut. Z autobusu wynosimy fanę Ruchu. W końcu palanteria przegania nas za obręb dworca. Na Brynowie wracający Gieksiarze tracą 3 szale na rzecz Ruchu.

Źródło: zin GLADIATOR nr 1 (Sławków)

Relacja GieKSiarza

Na ten mecz udaliśmy się w grupie 2000 osób. Derby bez historii.  W czasie przejścia w  eskorcie z dworca pod stadion, pod kasami dochodzi do dymu z Ruchem. Grupa od nas przerwała kordon policji i uderzyła w Ruch. Ci się wycofali. Do wszystkiego wmieszała się psiarnia, przed którą zaczynamy uciekać, za psiarnią biegną chorzowskie, którzy się podjarali, że przed nimi uciekamy. Zaczęli wyzywać nas od cykorów. Bardzo wkurwiła nas ta ich przyśpiewka, przecież uciekaliśmy przed policją a nie przed nimi co i tak jest dla nas hańbą. Po takim numerze jaki odwalili jedyna piosenka jaka przychodzi nam na usta to piosenka:

„Pamiętasz ty kurwo Cichą,
z policją stałeś jak brat,
Policja to stara kurwa,
Ruch Chorzów to jest jej brat”.

Źródło: zin SZALEŃCY Z BUKOWEJ nr 2

To emocjonujące niedzielne spotkanie zgromadziło jak na tamte czasy sporo widzów, bo na trybunach według kołowrotków zjawiło się 7226 kibiców z czego ok. 1200 stanowili Fani GieKSy.

Źródło: Monografia GieKSy Tom III i ZIN ZINÓW

Relacja GKS-u

Nas na derbach w Chorzowie 1500 głów.

Źródło: zin ARCYŁOTRY 1998 nr 6 (Sosnowiec)

Relacja Ruchu

Na Cichej pojawiło się ok. 1350 fanów GieKSy (w tym samym zinie GKS podaje się na 1500 szala).

Źródło: zin ARCYŁOTRY 1998 nr 6

Relacja GieKSiarza

Na derby z Ruchem w Chorzowie wybrało się 1600 katowickich fanów.

Mariusz

Źródło: zin HOOLIGANS FRONT 1998 nr 1 (Sosnowiec)

Oflagowanie m.in.: GKS KATOWICE (żółta), OLKUSZ, SKINHEADS, GKS KATOWICE (z buldogiem), WITOSA

FILM: 24.08.1997 Ruch Chorzów-GKS Katowice

Relacja sportowa

Ruch Chorzów: Lech – Baszczyński, Mizia, Wiechowski, Gula (77′ Stachurski), Bizacki, Jaworski (54′ Nawrocki), Dżikija, Rowicki, M.Bąk, Śrutwa (85′ Pieniążek)
Trener:

GKS Katowice: Luncik – Jermakowicz (80′ Polarz), Widuch, Szymczyk, Kucz (63′ Andruszczak), Ledwoń, Pęczak, Olczak, Bała, Moskal, Kubisz (85′ Szczygieł)
Trener:

Bramki: Bąk (26), Śrutwa (65) – Moskal (63), Baszczyński (86)
Sędzia:
Ż. kartki: