Ruch Radzionków 1-1 GKS Katowice

13.03.1999

Mecz derbowy na boisku rywala. Po raz pierwszy graliśmy w Radzionkowie, pozwoliło to spodziewać się większej ekipy. Do Radzionkowa jechaliśmy w kilku grupach i różnymi środkami transportu (autobusy, samochody). Ogólnie na stadionie zameldowało się nas około 500 szala. Wspomagało nas również czterech ziomków z Ostravy. Jeżeli chodzi o sprawy ultras to ze strony kibiców Ruchu nikt niczego specjalnego się nie spodziewał. Bardziej zainteresowani byliśmy postawa w tym dniu bytomskiej Polonii, która niczym nas nie zaskoczyła poza pogonieniem paru gości od nas. Płoty na stadionie wysmarowane są smarem, z naszej strony wiszą flagi prawie samych fan-clubów i ta jedna z napisem „Radzionków” naszego fan-clubu, która doprowadzała miejscowych do szału. Kibole z Radzionkowa poza odpaleniem jakiś saletr zaprezentowali się słabo. U nas nastąpiło chyba jakieś psychiczne przełamanie bo ten doping nawet nam wychodził. Nasze skórokopy (piłkarze) remisują 1-1, w ten sposób zdobywają pierwszy punkt na wiosnę. Z naszej strony miała też miejsce próba ataku na flagi Cidrów przez jednego z kibiców, jednak ochrona szybko go zawinęła.

Źródło: zin ULTRAS nr 2 i ForumGieKSy

Nas w Radzionkowie około 500. Jeden najebany od nas wyskakuje przez płot, ale zwija go ochrona. My rozwalamy delikatnie płot. Dwóch od nas musiało z Bytomia uciekać taksówką gdyż ochotę na nich miała Polonia.

Źródło: zin HOOLIGANS nr 2

Relacja Cidrów

Z Katowic przyjechało do nas około 500 fanów. Na początku coś starali się wykręcić, jednak tego dnia nie mieli chyba dużego zapału, by coś zmajstrować.

Źródło: zin HOOLIGANS nr 2

Nas 450. Spokój. Po meczu psy ładują nas do pociągu, w Chorzowie obrzucili go Ruchofani, ale nic nie wybili.

Źródło: zin POLISH ULTRAS – PRIDE OF POLAND 1999 nr. 2

W Radzionkowie pojawiło się 350 katowiczan.

Źródło: zin ZIN ZINÓW

Na tym meczu pojawiło się 6000 widzów.

Źródło: TYLKO GIEKSA nr 7, 1999