GKS Ruch Radzionków 1-1 GKS Katowice

13.03.1999, sobota 13:00 – widzów 4000

Relacja kibica GKSu

Mecz derbowy na boisku rywala. Po raz pierwszy graliśmy w Radzionkowie, pozwoliło to spodziewać się większej ekipy. Do Radzionkowa jechaliśmy w kilku grupach i różnymi środkami transportu (autobusy, samochody). Ogólnie na stadionie zameldowało się nas około 500 szala. Wspomagało nas również czterech ziomków z Ostravy. Jeżeli chodzi o sprawy ultras to ze strony kibiców Ruchu nikt niczego specjalnego się nie spodziewał. Bardziej zainteresowani byliśmy postawa w tym dniu bytomskiej Polonii, która niczym nas nie zaskoczyła poza pogonieniem paru gości od nas. Płoty na stadionie wysmarowane są smarem, z naszej strony wiszą flagi prawie samych fan-clubów i ta jedna z napisem „Radzionków” naszego fan-clubu, która doprowadzała miejscowych do szału. Kibole z Radzionkowa poza odpaleniem jakiś saletr zaprezentowali się słabo. U nas nastąpiło chyba jakieś psychiczne przełamanie bo ten doping nawet nam wychodził. Nasze skórokopy (piłkarze) remisują 1-1, w ten sposób zdobywają pierwszy punkt na wiosnę. Z naszej strony miała też miejsce próba ataku na flagi Cidrów przez jednego z kibiców, jednak ochrona szybko go zawinęła.

Źródło: zin ULTRAS nr 2 (Katowice) i ForumGieKSy

Relacja GieKSy

Nas 450. Gość od nas (pijany) przeskakuje płot, ale od razu go zwijają. Potem uszkadzamy kawałek płotu.

Źródło: zin DIABLOS 1999 nr 2 (Ruda Śląska)

Relacja GieKSiarza

Nas w Radzionkowie około 500. Jeden najebany od nas wyskakuje przez płot, ale zwija go ochrona. My rozwalamy delikatnie płot. Dwóch od nas musiało z Bytomia uciekać taksówką gdyż ochotę na nich miała Polonia.

Gesiu

Źródło: zin HOOLIGANS 2000 nr 2 (Legnica)

Relacja Cidrów

Z Katowic przyjechało do nas około 500 fanów. Na początku coś starali się wykręcić, jednak tego dnia nie mieli chyba dużego zapału, by coś zmajstrować.

Źródło: zin HOOLIGANS 2000 nr 2 (Legnica)

Relacja GieKSy

Nas 450. Spokój. Po meczu psy ładują nas do pociągu, w Chorzowie obrzucili go Ruchofani, ale nic nie wybili.

Marcin & Gesiu

Źródło: zin POLISH ULTRAS – PRIDE OF POLAND 1999 nr 2 (Bełchatów)

W Radzionkowie pojawiło się 350 katowiczan.

Źródło: zin ZIN ZINÓW

Relacja Banika

W Radzionkowie obecni jesteśmy w 4 osoby.

Źródło: zin HOOLIGANS 2000 nr 2 (Legnica)

Na tym meczu pojawiło się 6000 widzów.

Źródło: TYLKO GIEKSA nr 7, 1999

Oflagowanie m.in.: MURCKI, BACHOWICE, ŁAZY, FC BANIK, ULT (CELT)RAS, RUDA ŚL., ULTRAS FANS WE ARE ALWAYS WITH GKS!.

FILM: 13.03.1999 Ruch Radzionków – GKS Katowice

Relacja sportowa

Ruch Radzionków: Klytta – Oprzondek, Wróblewski, Szymiński, Myszor, Galeja (74. Trzeciak), Fornalik, Janoszka, Sierka, Żymańczyk (84. Grzyb), Jarosz
Trener:

GKS Katowice: Luncik – Kościelniak (78. Jacyna), Widuch, Dudek, Adamus, Szymczyk, Mandziejewicz (62. Kubisz), Dźwigała (90. Bosowski), Bała, Muszalik, Kucz
Trener:

Bramki: Jarosz (39) – Mandziejewicz (23)
Sędzia:
Ż. kartki: