GKS Katowice 1-1 Ruch Radzionków

23.04.2011, sobota 18:00

Relacja Giszowca

W dzisiejszy świąteczny dzień odbył się mecz 25 kolejki I ligi , gdzie GKS Katowice podejmował u siebie Ruch Radzionków.
Na ten mecz ogłaszamy wielką mobilizacje , na zbiórce melduje się 90 osobowa grupa fanatyków z trójkolorowego Giszowca, znaczna większość pikników wybrała własny środek transportu co w efekcie daje, że dzisiaj na Bukowej 1 zawitało ok. 120 sympatyków GieKSy z Gisza.
Na stadionie panuje dobry klimacik… słoneczko , kiełbacha i jak zwykle przyzwoity doping. Ultrasi wywieszają transparent „Idzie euro rząd szopki odstawia, zza płotu piro wam odpowiada?” i zza płotu gdzie do niedawna stała trybuna północna odpalana jest duża ilość rac + ow. Gra naszych piłkarzy bardzo dobra, choć stracona głupia bramka na początku meczu powoduje, że remisujemy wygrany mecz.
Po meczu wsiadamy w autobus i wracamy do domu, ale zanim każdy się rozszedł w swoja stronę robimy spacer po Giszowcu i udajemy się w stronę parku, gdzie pod scena odpalamy kilkanaście ogni wrocławskich, co w połączeniu z głośnym dopingiem, daje niesamowity efekt.
Każdy kto był to widział, ci których dzisiaj zabrakło razem z nami z powodu świat mogą tylko żałować… Do następnego !

I TYLKO GieKSa NA DOBRE I NA ZŁE !!!! I TYLKO GieKSie ODDAŁEM SERCE SWE !!!!

P.S. ROCKI CH*J !! ;)

Relacja kibica GieKSy

W Wielką Sobotę przyszło GieKSie grać derby z Ruchem. Brzmi to naprawdę ostro jednak Ruch był z Radzionkowa co i tak nadawało temu spotkaniu miano derbów. Już przed meczem wiadomo było, że może się pojawić niejaki Rocki, który jest negatywną postacią w sercu każdego GieKSiarza. Pytanie było tylko czy zaś schowa się pod ławką udając ból paluszka jak to już miało miejsce, czy wylezie z dziury. Tym razem zakozaczył i pojawił się od pierwszej minuty – od razu mógł liczyć na gorące „pozdrowienia” do końca meczu + miły transparent. Ruch szybko wyszedł na prowadzenie ale na Blaszoku doping nie ustał tylko wzrósł porządnie (wielki pozytyw). W drugiej części meczu szybkie wyrównanie i szał na trybunach jak po bramce dającej awans! Doping tego dnia mógł się podobać choć do doskonałości brakuje jeszcze jest kilka stopni. Oprawa pod koniec meczu cieszyła oko tak samo jak pomysł i jej wykonanie. Pod zegarem odpalono znicze ku pamięci tragicznie zmarłego kibica katowickiej GieKSy. Remis średnio cieszy ale sytuacja na trybunach już bardzo.

Branik

Źródło: zin SK1964 nr 33 (Katowice) maj 2011

Oflagowanie: NASZE MIASTO NASZA KREW NASZE ZYCIE TO GKS KATOWICE, CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE, PISAK, GKS KATOWICE, trans ROCKI CH*J!, DURA, PIEROŃSKIE HANYSY, GLADIATORS, VIP oraz na gnieździe UG.

FILM: 23.04.2011 GKS Katowice – Ruch Radzionków