Salsa Cup 2022

26.02.2022, sobota 12:30

Relacja GieKSy z Piotrowic

W przeddzień urodzin GieKSy odbyło się kolejne ważne wydarzenie dla naszej dzielnicy, a mianowicie turniej kibicowski Salsa Cup, którego byliśmy gospodarzem. Do rywalizacji zostało zaproszonych 8 ekip GieKSy oraz 1 drużyna naszych przyjaciół Torcida Poremba– stawkę zawodników uzupełniła oczywiście drużyna z Trójkolorowych Piotrowic. Zmagania toczyły się w 2 grupach po 5 drużyn. W rywalizacji grupowej zremisowaliśmy 0:0 z Ultras GieKSa’03, przegraliśmy 0:1 z GieKSa z Gisza, a następnie wygraliśmy z Torcida Poremba 3:1 oraz z Trójkolorowa LiGota 2:1, dzięki czemu awansowaliśmy do półfinału, w którym niestety przegrywamy 2:3 z PNG. Mecz o 3 miejsce rozgrywamy z Mysłowicką GieKSą, gdzie po zaciętym meczu, który zakończył się remisem 3:3 – ostatecznie przegrywamy w rzutach karnych i turniej kończymy na 4 pozycji. Zwycięzcami została drużyna Persona Non Grata, przed UG i Mysłowicami. Dla pierwszych trzech drużyn zostały ufundowane puchary i nagrody oraz wręczone zostały również indywidualne nagrody dla najlepszego bramkarza (PNG) oraz zawodnika (UG).

Od strony kibicowskiej, to na trybunach przewinęło się ok. 400 osób, najliczniej swoich zawodników wspierali fanatycy z Trójkolorowych Piotrowic w liczbie ponad 100 osób, ale również nasi przyjaciele z Poremby wstawili się w bardzo dobrej liczbie 40 osób. Podczas turnieju do sprzedaży trafiły nowe dzielnicowe smycze oraz swój debiut zaliczyły nowe koszulki z Piotrowic. W trakcie meczu z GzG została zaprezentowana oprawa w postaci sektorówki TRÓJKOLOROWE PIOTROWICE na całą trybunę, uzupełnioną transparentem FOOTBALL FANATICS – całość robiła super efekt! Dodatkowo w trakcie całego turnieju wisiała flaga wlepka z wizerunkiem naszego brata Salsy. Po zakończonym turnieju wraz z braćmi z Poremby udajemy się do knajpy gdzie kontynuujemy zabawę. Dziękujemy wszystkim za obecność i super atmosferę!

Relacja GieKSiarza (Giszowiec)

Po latach fani z Piotrowic postanowili reaktywować zimowy turniej „Salsa Cup”  ku pamięci jednego z miejscowych ultrasów. Na tym turnieju zadebiutowała również flaga vlepka upamiętniająca śp. Szymona, która wisiała przez cały czas trwania zawodów.
Do zmagań przystąpiło 10 drużyn, które toczyły zmagania w dwóch grupach (Piotrowice, Ligota, Poręba (Górnik Zabrze), Giszowiec, Witosa, Mysłowice, Jaworzno, Hołdunów & Lędziny, Ultras GieKSa i Persona Non Grata). W finale PNG po zaciętym meczu wygrywa z UG’03. Na ostatnim miejscu na podium uplasowały się Mysłowice, które w walce o brąz okazały się lepsze od gospodarzy turnieju.
Ogólnie tego dnia przez hale przewinęło się ok. 400 osób, które po fazie grupowej uczestniczyli w licytacjach z których zysk został przeznaczony m.in. na cel charytatywny. Na trybunach nie zabrakło dopingu, oraz okazjonalnych transparentów: Fanatyczna Ligota, Giszowiec, Plachel PDW, Busco PDW oraz płótno z życzeniami od zabrzańskich braci „GIEKSA WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO – 58 LAT”. Dodatkowo Żabole odśpiewały gromkie „sto lat…” za co dziękujemy!
Główną atrakcją była przygotowana oprawa, składająca się z ogromnej sektorówki i transparentu o treści „TRÓJKOLOROWE PIOTROWICE – FOOTBALL FANATICS”. Choreografia uświęciła mecz pomiędzy Piotrowicami i Giszowcem.

Jeśli chodzi o wyniki GzG to wyglądały następująco:
GzG 1:0 Poremba
GzG 1:0 Piotrowice
GzG 0:1 Ligota
GzG 0:1 Ultras GieKSa