Salsa Cup 2024

03.02.2024, sobota

Relacja GieKSiarza

W tegorocznej edycji turnieju ku pamięci śp. Szymona „Salsy” Skibickiego, udział wzięło 8 drużyn, z czego dwie, podzielone na kategorie wiekowe, wystawili gospodarze (Piotrowice). Poza tym wystąpiły drużyny: FC Mikołów, Ligota, Kostuchna, Panewniki, Brynów i połączona drużyna Wełnowiec & Koszutka. W finale zmierzyła się starszyzna z Piotrowic z połączonymi siłami kibiców z północnych dzielnic Katowic, gdzie po zaciętej grze zwycięstwo padło łupem gospodarzy, po wyniku 1:0. Tym samym Piotrowice obroniły tytuł sprzed roku. W sumie tego dnia przez halę przewinęło się ok. 200 osób.

Relacja GieKSa.pl

W sobotę 3 lutego 2024 roku w Katowicach odbył się turniej piłki nożnej. Nie była to jednak zwykła rywalizacja sportowa, ale turniej kibiców GKS Katowice – SALSA CUP 2024, zorganizowany ku pamięci zmarłego fanatyka z Piotrowic – Salsy.
W imprezie wzięło udział osiem drużyn reprezentujących głównie południowe dzielnice miasta Katowice. Turniej był organizowany przez GieKSę z Piotrowic, a wsparcia udzieliło Stowarzyszenie Kibiców GKS Katowice „SK 1964”.
Turniej rozpoczął się o godzinie 13:00. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowały systemem każdy z każdym. Z każdej grupy awansowały do półfinałów dwie najlepsze drużyny. Oto wyniki meczów grupowych:

Grupa A
Piotrowice – Mikołów 2:0
Kostuchna – Panewniki 1:1
Panewniki – Piotrowice 0:4
Mikołów – Kostuchna 0:2
Panewniki – Mikołów 0:2
Piotrowice – Kostuchna 4:1

Grupa B
Ligota – Młode Piotrowice 0:0
Wełnowiec&Koszuta – Brynów 6:1
Brynów – Młode Piotrowice 0:3
Ligota – Wełnowiec&Koszutka 0:2
Brynów – Ligota 0:6
Młode Piotrowice – Wełnowiec&Koszutka 0:0
Mecze w grupach były bardzo zacięte i pełne emocji. Grupa A miała swojego zdecydowanego faworyta w postaci Piotrowic, które broniły tytułu z poprzedniego roku i jak się okazało, było to prawdziwe, bo grupę przeszli jak burza, tracąc tylko jedną bramkę. W grupie B o awansie zadecydował dopiero ostatni mecz pomiędzy Młodymi Piotrowicami a Wełnowcem&Koszutką, który zakończył się wynikiem 0:0, który promował oba zespoły.
Po zakończeniu fazy grupowej nastąpiły mecze półfinałowe: Piotrowic z Młodymi Piotrowicami (2:0) oraz Wełnowiec&Koszutka z Kostuchną (2:0).
W meczu o brązowy medal Młode Piotrowice pokonały Kostuchnę 1:0. W wielkim finale Piotrowice zwyciężyły Wełnowiec&Koszutkę 1:0.
Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Piotrowice
2. Wełnowiec&Koszutka
3. Młode Piotrowice
4. Kostuchna
Po zakończeniu meczów nastąpiła uroczysta ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień dla najlepszych drużyn i zawodników. Każda drużyna, która zajęła miejsce na podium, otrzymała puchar, medale i nagrody rzeczowe, takie jak czapki, nerki, szaliki czy kubki z oficjalnego sklepu kibiców GKS Katowice Blaszok. Ponadto organizatorzy nagrodzili najlepszego zawodnika (Piotrowice) i bramkarza (Wełnowiec&Koszutka) turnieju, którzy otrzymali bluzy sportowe i statuetki.
Turniej kibiców GKS Katowice SALSA CUP 2024 był nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale także do wspólnej integracji. Zapewniamy, że w kolejnych latach będzie stałym punktem w kalendarzu kibiców GKS Katowice.