SK Slavia Praga 4-0 FC Baník Ostrava

10.03.2019, niedziela

Relacja Banika

Po dwóch przegranych meczach Banik czekało kolejne trudne spotkanie, na Slavii. Zarząd gospodarzy prawdopodobnie przez naciski policji, wysłał wszystkie bilety do Ostrawy i powiedzieli że w dzień meczu nie będą już sprzedawane. Pierwsza część wejściówek (ok. 500 szt) rozchodzi się przy okazji meczu ze Zlinem („u siebie”). Kolejna część była sprzedawana między kibicami. Wszyscy byli zdziwieni, że nie wszystkie bilety się rozeszły i w dzień meczu zostało ok. 150, które były rozdysponowane przez Chacharów pod stadionem.
Z Ostrawy wyjechał pół pusty specjal, w którym są normalni kibice (na Sparte jechali sami naj*bani). Po przyjeździe do Pragi niektórzy idą na stadion, gdzie są kierowani do małych mobilnych namiotów w celu sprawdzenia przez ochronę. Radykalna grupa Banika (H) idzie swoją drogą i dochodzi do spotkania z rywalami. Chuligani Slavii (17) nie chcą spotkania na liczby, przez co zmuszeni są do walki z prawie dwukrotną przewagą CHzB (31). Po stronie Banika 2 GieKSiarzy. Potyczkę banda na bandę wygrywają Chachary.
Jeżeli chodzi o przebieg meczu to był nudny, a Slavia grała dużo lepiej od Banika, dzięki czemu wygrała 4:0. Niestety niektórzy nasi piłkarze odpuścili sobie końcówkę spotkania przez co tracimy niepotrzebnie dwa gole. Wstyd za ten wynik.
W sektorze Banika zameldowało się 951 Chacharów ubranych na czarno, w tym 9 fanów z GieKSy. Sektor wyglądał bardzo dobrze, szkoda tylko tych paru pustych miejsc. Ultrasi Banika mieli przygotowana oprawę, której w dzień meczu zakazano. Z tego powodu na szybko został zrobiony i zaprezentowany transparent „Z BEZPEČNOSTNÍCH DŮVODŮ: NASRAT!” (Z POWODÓW BEZPIECZEŃSTWA: NASRAĆ!), a potem odpalono 20 rac. Bardzo ładny efekt. Slavia również nie próżnowała i prezentuje dwie oprawy: sektorówkę „ULTRAS SLAVIA” z wizerunkiem głowy fana w kominiarce klubowej, a nad tym odpalono pirotechnikę. Druga choreografia była patriotyczna z narodową kartoniadą i transparentem „SLAVIA – DUMA CZECH”, do której odpalono świece dymne. Ogólnie na meczu super atmosfera z oby stron.

GzG Hooligans obecni w 2 osoby.