Śląsk Wrocław 2-1 Górnik Zabrze

06.04.2013

W miniony weekend mieliśmy grać w Stróżach, niestety nie było dane nam tam jechać, a ostatecznie przełożyli to spotkanie na 1 maja. Dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć Żaboli  którzy rozgrywali swój mecz ze Śląskiem we Wrocławiu. Do stolicy Dolnego śląska jedziemy specjalem w 1500 osób mimo że KSG dostało 1250 biletów. GKS obecny w 163 osoby, w tym 10 fanatyków z GzG. Poza nami Górnik dostał wsparcie z Dębicy którzy przyjechali w 17 szali.

Na stadionie dużo leśnych ludków z PZPN którzy sprawdzali zachowanie kibiców podczas wejścia. Na szczęście Wrocław jest lepiej przygotowany na kibiców gości niż Pepsi Arena i w godzinę wpuścił całą grupę, nawet 250 nadprogramowych osób.

Przed meczem na sektorze uczymy się nowych przyśpiewek i trwa wymiana uprzejmości z gospodarzami, a z pierwszym gwizdkiem Górnik rzuca konfetti i jedzie z dopingiem. W sektorze gości 22 flagi, my tym razem wzięliśmy ze sobą flagę GLADIATORS. Wszyscy jesteśmy ubrani w jednakowe koszulki PDW – Pozdrowienia Do Więzienia, a cała GieKSa w trójkolorowe mycki.

W drugiej połowie Śląsk prezentuje w swoim młynie flagowisko, a Górnik nie pozostaje im dłużny. Mecz mimo że Górnik prowadził początkowo 0.1 kończy się wynikiem 2.1 dla ubiegłorocznego Mistrza Polski.

Po meczu trzymają nas jeszcze trochę na sektorze i ruszamy w drogę powrotną. Dzięki za gościnę.

fotorelacja: http://www.torcida.eu/2013/wiosna/slask_gornik/index.htm