Sparing: GKS Katowice 9-0 FC Banik Ostrava (kobiety)

24.01.2021, niedziela 12:45 – pandemia COVID-19

Relacja GieKSiarza (Giszowiec)

W tym roku przypadnie 25-lecie przybicia zgody pomiędzy fanami GieKSy i Banika. To wydarzenie, nie wdając się w szczegóły, zapowiadali już wcześniej Ultrasi obu ekip, ogłaszając że ten jubileusz będzie świętowany przez cały rok. Wiadomo „pandemia” więc tak naprawdę nic nie wiadomo, dlatego gdy tylko w planie przygotowań, przed rozpoczęciem wiosny naszych piłkarek, pojawiła się żeńska drużyna Banika, trafiła się pierwsza okazja do świętowania ćwierćwiecza sztamy.
Spotkanie i głód futbolowy przyciągnął na boisko Hetmana na Dąbrówce Małej ponad 300 fanów. W tej grupie nie mogło zabraknąć naszych Czeskich braci, którzy zawitali do Katowic w ok. 25 głów. W końcu nadarzyła się okazja by się spotkań w fanatycznym gronie, gdzie nie zabrakło dopingu dla obu drużyn i zgodowej oprawy. Choreografia składała się z transparentu „NASZA PRZYJAŹŃ NIE ZNA GRANIC”, który poprzez grafikę na środku zwizualizował o jakie „granice” się rozchodzi (anty koronawirus). Dodatkowo odpalamy świece dymne w barwach obu ekip, oraz rzucamy serpentyny, co przerwało zawody na kilka minut. Poza tym wieszamy transparent „Pozdrowienia Do Więzienia” oraz „Kasandra & Jurek gratulujemy syna”.
Pod koniec pierwszej połowy zaczęli zjeżdżać się mundurowi, których z czasem przybywało, co głośno kwitujemy „zawsze i wszędzie…”. Zaczyna się spisywanie i cyrk zafundowany nam przez rządzących, dlatego też w przerwie, decydujemy się opuścić obiekt i rozejść by uniknąć PO-PiSów palanterii.

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net fot. Jurgen