OKS Stomil Olsztyn 1-1 GKS Katowice

10.08.1996, sobota 16:00 – widzów 7000

Relacja GieKSy

Wyjazd na Stomil odbył się już w piątek o godzinie 19:00. Kilka osób wyjechało parę dni wcześniej aby umilić sobie trwające jeszcze wakacje. Pierwszą wysiadkę zaliczyliśmy w Koluszkach, tu pogoniliśmy kilku żydków z Widzewa, potem udaliśmy się do Warszawy. W stolicy byliśmy coś koło pierwszej w nocy, tam na centralnym poganiamy kilku legionistów. Zaraz po tym mamy pociąg do Olsztyna, jednak wspólnie postanowiliśmy zatrzymać się w Działdowie. Tu na dzień dobry, obijamy kilku gości którzy przypucowali się do Stomilu, jeden dostaje gorącą herbatą.

Potem strzelają z ucha policji, mendy spisują kilku naszych i odwożą poszkodowanego Stomilowca na pogotowie zaszyć mu łeb. Zaraz po tym udajemy się do baru w celu skonsumowania czegoś, wpadła nam do pomidorowa którą kupowaliśmy bardzo dużo, w barze oczywiście dolina na ciastka, wuszty, picie itp. Potem drzemka na słońcu. Po dwunastej wyjechaliśmy z tej wiochy. W pociągu spoko. W Olsztynie meldujemy się po drugiej, tam przywitało nas kilku mędziarzy i także ok. 15-stu olsztynian z pod znaku „Denaturat Boys”, bez zastanowienia uderzamy w nich. Stomil dał w długą, a jeden grubas od nich zaciął się w tzw. furtce (jaka jest na dworcu w Olsztynie) zatamował swym ziomkom drogę ucieczki. Jego koledzy pomogli się mu wydostać z tego, kopiąc go z buta w plecy, po paru butach udało mu się odklinować i Stomil ucieka. Mimo to dwóch dostaje oklep. Na stadion dostajemy się nyskami. W sumie na olsztyńskim stadionie stawiamy się w sile 65 osób, na meczu i po spokój. W drodze powrotnej w Warszawie wszyscy dostają kredyty, w Katowicach meldujemy się w niedziele na śniadanie.

Źródło: zin SZALEŃCY Z BUKOWEJ nr 0, 1997 (Katowice)

W stolicy Warmii na meczu Stomilu z GKS-em zasiadło 7000 widzów, w tym 80 fanów z Bukowej.

Źródło: Monografia GieKSy Tom III

Do stolicy Warmii i Mazur zawitało 60 fanów katowickiej GieKSy.

Źródło: zin POLISH HOOL’S 1997 nr 0 (Piekary Śląskie)

Relacja GieKSy

Nas 65 osób, na dworcu w Olsztynie pogoniliśmy Stomil.

Źródło: zin SZALEŃCY Z BUKOWEJ nr 0, 1997 (Katowice)

Relacja GieKSiarza

Nas w Olsztynie 63 osoby.

Źródło: zin BANDITEN nr 1, 1997 (Świętochłowice)

Relacja Stomilu

Przyjechało 65 hanysów, spokój.

Maciupa

Źródło: zin ARCYŁOTRY 1997 nr 4

Relacja Stomilu

Goście obecni w 80 głów.

Źródło: zin SOCCER ZONE 1997 nr 2 (Bachowice)

Relacja sportowa

Stomil Olsztyn: Sidorczuk – Jaskulski, Nakielski, Biedrzycki, Jankowski, Siniczyn, Kaczmarczyk, Soumah (64′ Dyluś), Chańko, Czereszewski, Płuciennik (74′ Zejer)
trener:

GKS Katowice: Jojko – Adamus, Widuch, Malcharek, Borawski, Ledwoń, Kucz, Bała (90′ Pęczak), Karwan (60′ Bilski), Wojciechowski, Pikuta (75′ Szczygieł)
Trener:

Bramki: Czereszewski (31) – Wojciechowski (63)
Sędzia:
Ż. kartki: