Stomil Olsztyn 2-4 Górnik Zabrze

13.05.2017

Do stolicy Warmii i Mazur Torcida wybierała się na dwie grupy transportem kołowym, niestety przez czujność smutnych panów wszyscy jedziemy razem z dyskoteką. Pod stadionem Stomilowcy wraz z przyjaciółmi formują komitet powitalny, wysypujemy się z aut, lecz nie było szans na nic więcej (CHWDP).

Mecz pomiędzy Stomilem Olsztyn i Górnikiem Zabrze przyciągnął do młyna gospodarzy około 1800 fanatyków, co jest równoznaczne z rekordem frekwencji na sektorze zajmowanym przez najwierniejszych kibiców Stomilu. Tego dnia miejscowych wspierała gdańska Lechia w sile 80 osób, Wisła Płock 50 osób, ŁKS Łomża w 37 osób, oraz 28 kibiców Polonii Bydgoszcz. Na ten mecz Ultrasi Stomilu przygotowali kilka opraw, nie zabrakło również wszelkiego rodzaju pirotechniki. Podczas meczu też dużo wymiany uprzejmości m.in. Górnik przypomina Stomilowi żeby odebrał w końcu telefon.

Na sektorze gości zasiadło 357 kibiców Górnika Zabrze, wspieranych przez 20 osób z ROW-u Rybnik, 11 z Wisłoki Dębica i 3 fanatyków katowickiej GieKSy. Dodatkowo pod stadionem zostają 43 osoby.

Relacja Stomilu

Górnik to z pewnością jedna z ciekawszych ekip, która trafiła nam się w tym roku w I lidze, dodatkowego smaczku temu spotkaniu, dodawał fakt ciekawej (h)istorii naszych wspólnych pojedynków. Po październikowym wypadzie na Górny Śląsk, wiadome było, że mecz w Olsztynie przebiegał będzie w gorącej atmosferze. Z racji tego, że był to najważniejszy pojedynek Stomilu w rundzie wiosennej, postanowiliśmy trochę ubarwić to spotkanie. Śmierć Andrzeja Biedrzyckiego spowodowała zmianę podstawowych planów. Dlatego też pierwsza oprawa tego spotkania była poświęcona legendzie naszego klubu. Piłkarze wychodząc na murawę wnieśli również nową flagę „BIEDRZA – Życie i śmierć dla Stomilu!”. Liczba osób w młynie wymagała sporego wysiłku młynowych, jednak można śmiało powiedzieć, że im się udało ogarnąć tą biało-niebieską bandę. Doping Stomilowców stał na wysokim poziomie. Wystawiamy tego dnia rekordowy młyn. Na sektorze pierwszym oraz drugim zebrało się ok. 1800 Fanatyków! Nigdy wcześniej nasz młyn nie był tak nabity. Licznie wspierały nas nasze zgody i układy, Lechia Gdańsk 80, Wisła Płock 50, ŁKS Łomża 37 oraz Polonia Bydgoszcz 28 osób. W pierwszej połowie spotkania rzucamy jeszcze 2000 serpentyn. W drugiej połowie meczu prezentujemy oprawę „Wbite – Blue Terror” z użyciem dużej ilości różnorakiej pirotechniki, która pali się przez około 10 minut . Mecz to nieprzerwana wymiana uprzejmości z kibicami gości, których do Olsztyna zawitało ok. 360. Spotkanie po dobrym początku niestety przegrywamy 2:4 i jak tak dalej pójdzie, to w przyszłym roku zagramy w II lidze.

FILM: 13.05.2017 Stomil Olsztyn – Górnik Zabrze