Supporters Cup 2012 – Londyn

29.07.2012

Relacja GieKSy

W niedzielę 29 lipca odbyła się w Londynie druga edycja turnieju kibiców „Supporters Cup”. W tym roku w zawodach udział wzięło 8 drużyn: Broń Radom, GKS Katowice, Górnik Zabrze, Levski Sofia, ŁKS Łódź, Sandecja Nowy Sącz, Wisła Sandomierz (ubiegłoroczny triumfator) i Zawisza Bydgoszcz.

W dniu turnieju wyznaczamy wspólną zbiórkę, skąd wszyscy razem około 200-osobowym pochodem ze śpiewem wyruszamy w kierunku obiektów, na których rozgrywany był turniej, budząc niemałą sensację wśród postronnych ludzi.

Drużyny składały się z 6 graczy na boisku plus  rezerwowi, a zawody rozgrywane były systemem 1 x 10 minut. W pierwszej fazie drużyny były podzielone na dwie grupy, a następnie dwie najlepsze z każdej utworzyły grupę mistrzów, gdzie grano systemem każdy z każdym.

Już po pierwszej rundzie nie obyło się bez niespodzianek m.in. odpadli obrńcy trofeum, nie zdobywając nawet bramki! Ostatecznie cały turniej wygrali kibice Levskiego Sofia przed bydgoskim Zawiszą i katowickim GKS-em. Warto wspomnieć że nasza drużyna jako jedyna nie uległa Levskiemu remisując z nimi dwukrotnie. Najlepszym  zawodnikiem turnieju wybrano bramkarza Zawiszy Bydgoszcz. Mimo nie najlepszej pogody podczas turnieju, na boisku i trybunach pojawiło się ponad 200 osób, a turniej można uznać za bardzo udany. Wszyscy kibice zaprezentowali głośny doping, mnóstwo flag i dużą porcję pirotechniki co przypadło do gustu wszystkim zgromadzonym… no może poza gospodarzami obiektu (którzy zagrozili organizatorom karami finansowymi). Chyba i tu zabłąkał się matołek :) Po tym wszystkim pojawiły się wąsy, którzy z odległości obserwowali naszą zabawę. Po dekoracji i piłkarskich emocjach wszyscy przenieśli się do wynajętego lokalu na dalszą część kibicowskiego święta.

Duże podziękowania należą się organizatorom turnieju, przybyłym ekipom, a także wszystkim którzy pojawili się tego dnia na trybunach i boisku, tym bardziej że niektóre osoby przyjechały z poza Londynu a nawet z poza UK. Piłka nożna dla Kiboli.

Zenek

Źródło: TMK