Supporters Cup 2017

09.07.2017

Relacja GieKSiarza

W tegorocznej edycji Supporters Cup udział wzieły ekipy: GKS-u Katowice, Górnika Zabrze, Wisłoki Dębica, Petrochemii Płock, Stali Sanok, Siarki Tarnobrzeg, Motoru Lublin i Broni Radom. Na ogrodzeniu zawisły flagi i transparenty wszystkich grup kibicowskich, a także inne płótna m.in. GNLS oraz „Wolność dla Janusza Walusia”. Nas na turnieju pojawiło się ok. 30 głów, a najliczniejszą grupom byli przedstawiciele Torcidy. Podczas zmagań piłkarskich prezentujemy trzy oprawy, a każdą urozmaicamy pirotechnikom. Nasze choreografie składały się na: 1-transparent GIEKSA UK, 2-folia PDW\G/PNG, 3-sektorówka z herbem. Jak zwykle na ten turniej przygotowaliśmy specjalne koszulki „POZDROWIENIA DO WIĘZIENIA – PNG”. Prowadzimy sporadyczny ale głośny doping, a nasi przedstawiciele na boisku zajmują 2 miejsce. Niestety nie udało się obronić tytuły. Pierwsze miejsce zajmuje Wisłoka, a zaraz za nami uplasował się Górnik.

Po turnieju spotykamy się w barze gdzie przy głośnym śpiewie, wspominamy przygody z kibicowskiego szlaku. Prezentujemy też transparent „NA GÓRNYM ŚLĄSKU JUŻ NIE MIESZKOMY ALE GKS DALIJ KOCHOMY”, który jak zwykle zostaje okraszony piro. Ogólnie bardzo udany turniej, do zobaczenia w przyszłym roku.

Z ciekawostek można dodać że przypadkiem od jednej z rac zapaliła się trawa. Ogień sami opanowaliśmy, jednak i tak zjawia się psiarnia która zbiera dowody itd. Towarzystwo się trochę zagotowało i poleciało kilka bluzgów (ACAB).

Michał (Giszowiec)

Relacja Broniarzy

Na corocznym turnieju Supportes Cup Londyn, tradycyjnie zawitało 30 BRoniarzy z UK. Na turnieju, jak zawsze zorganizowana została zbiórka dla BRaci po drugiej stronie, a po turnieju wszyscy wspólnie udaliśmy się do puBu. Dzięki Wielkie za przyBycie, I widzimy się za rok. MOST WANTED BRON RADOM

Relacja Wisłoki

W miniony weekend w Londynie odbył się piłkarsko-kibicowski turniej Supporters Cup. Miło nam poinformować, że rozgrywki zwyciężyła drużyna dębickiej Wisłoki, która po emocjonującym meczu i rzutach karnych wygrała w finale z GKS-em Katowice 5:4. Trzecie miejsce na podium zajęła ekipa Górnika Zabrze.

PODIUM:
1 miejsce – WISŁOKA DĘBICA
2 miejsce – GKS KATOWICE
3 miejsce – GÓRNIK ZABRZE
W turnieju wzięły również udział takie zespoły jak: Siarka Tarnobrzeg, Petrochemia Płock, Broń Radom, Stal Sanok i Motor Lublin.Na imprezie obecna 25-osobowa grupa kibiców Wisłoki z flagą narodową.