Świt Nowy Dwór Maz. 0-1 GKS Katowice

06.05.2000, sobota 16:00 – widzów 1200

Do Nowego Dworu wybrało się 138 fanów z Katowic. Po powrocie na dworcu w stolicy Górnego Śląska dochodzi do starcia z 30-osobową ekipą krakowskiej Wisły, która w tym dniu miała wyjazd na ŁKS Łódź. Policja w celu rozgonienia napastników używa broni na gumowe kulki.

Źródło: magazyn ULTRA

Relacja GieKSiarza

Nas 138 osób. Jedziemy do Nowego Dworu specjalnym pociągiem. Na meczu byli goście z Legii, którzy coś tam proponowali jednak do niczego nie dochodzi. Gdy byliśmy po meczu, w Katowicach ok. 25 z Wisły (wracali z ŁKS-u) pogoniło ok. 30 z GKS-u, następnie gdy większość się zorientowała o co chodzi psiarnia nie dopuszcza do niczego. W sumie daliśmy plamę z Wisłą.

ADRIAN

Źródło: zin DIABLOS 2000 nr 4 (Ruda Śląska) i zin POLISH ULTRAS – PRIDE OF POLAND 2000 nr 4 (Bełchatów)

Relacja Wisły – Sharks z akcji na dworcu w Katowicach

Wiślacy grali w ten dzień w łodzi na ŁKS-ie. Dla Sharks-ów jest to na pewno niezapomniany wyjazd gdyż podczas jednej podróży mieli atrakcje na swoją korzyść m.in. z eŁKSą, Rakowem, Myszkowem i GieKSą.

…Wracaliśmy w 22 osoby. W Katowicach czekanie na pociąg do Krakowa. W między czasie przyjeżdża podstawiony z GKS-em Katowice wracającym z Nowego Dworu Mazowieckiego. W okolicach dworca dochodzi do starcia Wiślaków z 60 osobową ekipą GKS. GieKSa z obstawiającą ich policją zaczęła wypierdalać przed Wisłą. Porządek zaprowadzają policyjne gumowe kule. Powrót spokojny. Wyjazd obfitujący w wiele akcentów chuligańskich tym razem do przodu dla Wisły.

Źródło: zin POLISH ULTRAS – PRIDE OF POLAND 2000 nr 4 (Bełchatów)

FILM: 06.05.2000 Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-1 GKS Katowice

Relacja sportowa

Świt Nowy Dwór: Pyskaty – Lamch, Zega, Rogan, Kłosowski (82. Klisys), Konon, Kaczówka (66. Łotysz), Górecki, Łachacz (61. Dziewulski), Reginis, Sazanowicz
Trener: Janusz Krupa

GKS Katowice: Tkocz – Szymczyk, Świerczewski, Szala, Matloch, Widuch, Dudek, Strapak (80. Oberaj), Bała (87. Muszalik), Kubisz, Bojarski (89. Gajtkowski)
Trener: Paweł Kowalski

Bramki: – Kubisz (42)
Sędzia: Kamiński (Olsztyn)
Ż. kartki: Górecki – Dudek, Bojarski