Torcida Cup 2019

10.02.2019

Co roczny turniej Torcida Cup imienia Jana „Bolka” Niesyto kolejny raz został zorganizowany w Zabrzu w hali Pogoń. W zawodach wzięło udział osiem drużyn z czego dwie stanowili gospodarze reprezentujący Torcidę oraz grupę Ultras Górnik Zabrze. Poza tym wystąpili zawodnicy fanatycy GKS-u Katowice (Persona Non Grata) (120), ROW-u Rybnik (Gladiators) (150), Wisłoki Dębica (35), Banika Ostrawa (Chuligani z Bazalu), JKS-u Jarosław (Świrlandia) oraz Korony Kielce (35). Ta edycja była wyjątkowa bo w tym roku wypadła 20 rocznica powstania Torcidy, co oczywiście zostało uczczone w inny sposób, dzień wcześniej stosowną imprezą.
Co do samego turnieju to triumfowali kibice ROW-u Rybnik pokonując w finalę GieKSę po rzutach karnych. Na ostatnim miejscu na podium uplasowali się fani Banika którzy pokonali Koroniarzy. Poza zmaganiami piłkarskimi na hali został zaprezentowany skład Górnika Zabrze, powitano nowych zawodników oraz uczczono urodziny najsłynniejszego kibica z Roosevelta Stanisława Sętkowskiego.
Fani GieKSy pojawili się w ok. 120 głów z flaga „GKS KATOWICE” oraz transparentem dla kolegów za kratami „PDW -DARO – ZATOR – KOKS – ZAGDA – WĄS – GROSIK – IKARUS – TAJOL – STOLAR – PNG”. Giszowiec obecny w 15 głów.