Turniej dziecięcy 2010


W turnieju mogły brać udział tylko dzieciaki do 14 roku życia. Turniej odbył sie w małej hali spodka i trwał 2 dni, od 04.12.10r do 05.12.10r.

W tej imprezie wzięło udział 19 drużyn z dzielnic Katowic i FC GKS-u (Podlesie, Tauzen, Siemianowice, Manhattan, Dąbrówka Mała, Szczejkowice, Bogucice, Zachód – „Świony, Ruda Śl., Gliwice”, Zawodzie, Dąb, Panewniki, Wełnowiec, Ligota, Brynów, Murcki, Kryry, Mysłowice i oczywiście my – Giszowiec).

Po losowaniu trafiliśmy do „Grupy F” z Kryrami, Mysłowicami i Murckami. Przy tylu drużynach można było się spodziewać wspaniałych emocji. Graliśmy w systemie 5 zawodników w polu plus bramkarz, ze zmianami hokejowymi.

Pierwszy mecz przyszło nam grać z Kryrami, podczas którego w wyniku przepychanek 3 naszych zawodników usiadło na 2 min na ławce kar. W wyniku tego osłabienia przegrywamy mecz 1:3. Po małej reprymendzie na trybunach od starszych kolegów przyszło się nam zmierzyć z Murckami. Młode GzG łatwo wygrywa „derby dzielnicowe” z kolegami z sąsiedniej dzielnicy wynikiem 6:0. Ostatnie spotkanie to mecz o wyjście z grupy. Na przeciw nam tym razem stały Mysłowice, ten mecz na pewno dostarczył nam najwięcej emocji.
Z trybun przez całe spotkanie można było słyszeć doping starszych kolegów mobilizujących najmłodszych zawodników Giszowca do walki. Jednak w wyniku zaistniałych sytuacji na boisku sędzia został zmuszony przerwać mecz na naszą niekorzyść, ogłaszając zwycięstwo Mysłowic.
Kibice zgromadzeni na trybunie od razu dali znać sędziemu, co myślą o jego decyzji.

Chociaż nie udało nam się wyjść z grupy, jesteśmy zadowoleni z turnieju, który bardzo się podobał naszym najmłodszym kibicom. Młode pokolenie bez wątpienia pokazało giszowiecki charakter i waleczność, czego na pewno nie zapomną uczestnicy turnieju i kibice zgromadzeni na trybunie.