Turniej GzG Cup 2008


Wiele razy na boiskach Giszowca rozgrywały się mecze poszczególnych grupek osób. Zazwyczaj podział był na ulice. Pod koniec października wpadliśmy na pomysł zrobienia zorganizowanego turnieju pod hasłem „GzG Cup”.

Dzięki współpracy z panią Marysią udaje nam się wynająć hale Gallus w przyzwoitej cenie i tak 29. listopada organizujemy turniej dzielnicowy.
W turnieju wystąpili kibice ze wszystkich znaczących ulic z Giszowca. Wystąpiło 10 drużyn: Karliczka, Kolista, Wojciecha, Młode Wojciecha, Mysłowicka, Młoda Mysłowicka, Adama, Miła, GzG Hooligans i zespół „Marysieńka”, który gościnnie wystąpił w ramach współpracy z panią Marysią.

Podczas turnieju przewija się ok. 200 osób z Giszowca – najmłodszym rozdajemy smyczki Pozytywne emocje oraz dzielnicowe vlepki. Każda ekipa zrobiła sobie w przerwach drużynowe zdjęcie na pamiątkę. Zorganizowana została również zbiórka słodyczy i kosmetyków na cel charytatywny.

Cały turniej – jak się spodziewano – wygrywa drużyna pani Marysi, na drugim miejscu GzG Hooligans. Ostatnie honorowe miejsce przypadło Młodej Mysłowickiej. Wszystkie 3 pierwsze miejsca zostały nagrodzone drobnymi upominkami z GieKSy, a wspaniały puchar trafił do „Marysieńki”, gdzie zdobi półkę z nagrodami.