Turniej kibiców GieKSy 2017

15.07.2017

Po kilku letniej przerwie znowu zorganizowano turniej kibiców GieKSy. Tak jak ostatnio, miejscem zmagań zostało boisko Rapid na Koszutce. Było widać duży brak tego typu imprez w Katowicach, bo do zawodów zapisały się aż 32 drużyny z GieKSiarskich rewirów. Nie mogło zabraknąć też drużyn naszych zgodowiczów i przyjaciół.

Zmagania piłkarskie zaczęły się ok. 14:00 i trwały 5,5 godziny. Grano mecz po 12 minut, a drużyny podzielono na osiem grup. Giszowiec trafił do grupy z Kostą, Małopolską i Jaworznem. Pierwszy mecz z chłopakami z WBK (White Boys Kostuchna) przegrywamy sromotnie 5:0. W drugim było trochę lepiej i musimy uznać zwycięstwo mieszanej drużyny Olkusza i Klucz stosunkiem 3:1. Ostatni mecz w grupie, to mecz o honor. Tym razem udaje się nam zwyciężyć Jaworzno 3:1 ale i tak możemy się pożegnać z turniejem.

Zawody wygrywa ekipa z Wełnowca, która pokonała w finale zaprzyjaźnione Siemianowice. Mecz o ostatnie miejsce na podium wygrały Piotrowice, które okazały się lepsze od Zawodzia.

Podczas turnieju przewinęło się kilkaset osób, a atmosfera była przednia. Organizatorzy zadbali o katering i dobrą zabawę, co wróży kolejną edycję w przyszłym roku. Nad całymi zawodami wisiał znany trans dla chłopaków za murem „POZDRAWIAMY NIEOBECNYCH GIEKSIARZY” przy którym nie zabrakło chóralnych śpiewów przy odpalonej pirotechnice. Najlepsze wrażenie robiły świece dymne odpalone nie w przypadkowej kolejności.

Drużyny: Ultras GieKSa, Person Non Grata, SK1964, Młoda Persona, Chuligani z Bazalu, Ultras Banik (30), Torcida Górnik (60), JKS Jarosław (40), ROW Rybnik (30), Piotrowice, Zawodzie, Bogucice, Giszowiec, Kostuchna, Siemianowice, Centrum, Lędziny, Brynów, Załęże, Witosa, Tauzen, Ligota, Mikołów, Orzesze, Żory, Mysłowice, Wesoła, Olkusz/Klucze, Jaworzno, Panewniki, Burowiec i Wełnowiec.