Turniej kibiców GieKSy 2018

14.07.2018, sobota

Na tydzień przed rozpoczęciem sezonu zorganizowano kolejną edycję turnieju kibiców GieKSy. W tym roku zmagania toczyły się w Mysłowicach na stadionie Górnika Wesoła, gdzie wystąpiły aż 24 drużyny: Ultras GieKSa’03, Wełnowiec, Paderewa, Lędziny, Siemianowice, Giszowiec (GzG Hooligans), Centrum, Ligota, Grupa Południe, Mysłowice (1), Mysłowice (2), Tauzen, Kostuchna, Żory, Witosa, Załęże, Murcki, Mikołów, Bogucice, Burowiec, Jaworzno oraz Banik Ostrava (CHzB), Górnik Zabrze (Torcida) i JKS Jarosław (Świrlandia – 30). Drużyny podzielono na 4 grupy z których wychodziły 2 pierwsze miejsca. Warto zaznaczyć że rozpoczęcie turnieju zaczęto od minuty ciszy przy odpalonej symbolicznie racy, ponieważ dzień wcześniej zmarł wieloletni fanatyk z Bogucic „Leon”. W finale zagrały Lędziny z ekipą Górnika która po karnych została zwycięzcą całego turnieju. W walce o trzecie miejsce mierzyli się zawodnicy z Witosa i Załęża, a ostatecznie to załężoki zajęli ostatnie miejsce na podium.

Jeśli chodzi o Giszowiec to w tym dniu debiutują nowe czarne koszulki (34 sztuki) dla najaktywniejszych fanatyków. Trafiamy do grupy z drużynami z Witosa, Bogucic, Tauzena, Ligoty i Wełnowca. Nie byliśmy faworytem w żadnym meczu, co widać po wynikach. Ostatecznie zmagania kończymy na fazie grupowej.

Giszowiec 0-2 Witosa
Giszowiec 1-1 Tauzen
Giszowiec 1-1 Ligota
Giszowiec 0-3 Wełnowiec
Giszowiec 4-1 Bogucice

Podczas turnieju zawisła mała flaga „Władcy Mysłowic” oraz wiele transparentów m.in.: SZOPIENICE, SIEMCE, FAN CLUB ŻORY, LIGOTA, GRUPA POŁUDNIE oraz STOLAR PDW. Nie zabrakło też głośnych śpiewów i małych pokazów ultras które przygotowały poszczególne fan cluby.

FOTOGALERIA: 14.07.2018 Turniej Kibiców GieKSy

Wieczorem, większość trójkolorowej wiary przenosi się do Katowic na ul. Mariacką gdzie zajmujemy jeden z tamtejszych lokali i balujemy do białego rana. Odpalono też trochę piro przy transie „JEST GIEKSA JEST IMPREZA”.

FILM: 14.07.2018 JEST GIEKSA JEST IMPREZA

*Fani ROW-u Rybnik nie pojawili się na turnieju z powodu organizacji własnego „MEKSYK CUP”. Co ciekawe na rybnickim turnieju pojawiła się ekipa Żorskiej GieKSy która wygrała zawody w przeciąganiu liny.

FOTOGALERIA: 14.07.2018 MEKSYK CUP