Turniej kibiców GieKSy 2019

20.07.2019, sobota

Relacja Ultras GieKSa’03

W zeszłą sobotę (20.07) na naszym stadionie przy ul. Bukowej odbył się Turniej Kibiców GKS Katowice. W turnieju brały udział 32 drużyny, które podzielono na 8 grup. Przed rozpoczęciem zmagań odbyła się minuta ciszy dla naszych dwóch zmarłych Braci – Ciciola oraz Tasiego. Oczywiście prócz kibiców GieKSy obecne z nami tego dnia były wszystkie zgody oraz układy. Prócz tradycyjnych rozgrywek piłkarskich rywalizowano również w wyciskaniu sztangi oraz przeciąganiu liny, do którego jednak nie wszyscy zdążyli wytrzymać. Rozgrywki piłkarskie wygrała drużyna Wełnowca , która w finale pokonała zabrzańską Torcide. Trzecie miejsce przypadło drużynie Witosa, która w meczu o brąz pokonała Torcide Gliwice. Zawody siłowe zostały zdominowane przez reprezentantów Trzebinii, zarówno jeśli chodzi o ławeczkę, jak i przeciąganie liny. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy! Przez cały turniej przewinęło się kilkaset osób, a w szczytowym momencie wspólnie bawiło się ok. 700 fanatyków. Turniej uważamy za duży sukces i liczymy, że wszyscy spotkamy się ponownie na niedzielnym meczu ze Zniczem. Przypominamy, NIEDZIELA 13.00 GKS KATOWICE – ZNICZ PRUSZKÓW.

Relacja GieKSy z Gisza

Na letnim turnieju fanów GieKSy zgromadziło się ok. 700 osób. Na początku minutą ciszy i symbolicznymi racami, uczczono pamięć dwóch naszych kolegów, którzy odeszli niedawno do „sektora niebo” – Ś.P. Tasi i Ś.P. Ciciol.
Ogólnie w turnieju udział wzięły 32 drużyny, w tym dwie z Giszowca, a rywalizację toczono w trzech konkurencjach: piłka nożna, wyciskanie ciężarów (połowa masy własnego ciała) i przeciąganie liny. Swoje składy wystawili: Trzebinia, Ultras GieKSa&Ultras Banik, Torcida Gliwice, CHzB, Torcida, JKS, ROW, Murcki, Zawodzie, Ligota, Kostuchna, Siemianowice, Bogucice, Centrum, Tauzen, Burowiec&Dąbrówka, Piotrowice, Giszowiec, Mysłowice Piosek, Wełnowiec, Podlesie, Żory, Witosa, Załęże, Morgi&Wesoła, NFG, Paderewa, Jaworzno, Lędziny, Młode GzG, Koszutka i Olkusz.
Zmagania piłkarskie były toczone na boiskach treningowych przy Bukowej w czterech grupach. Grano w formule 5+1, a z każdej grupy wychodziły dwie drużyny. W finale Wełnowiec triumfował nad zabrzańską Torcidą, a ostatnie miejsce na pudle zajęła drużyna Witosa, pokonując Torcide Gliwice.
Co do innych konkurencji to zarówno w przeciąganiu liny jak i wyciskaniu ciężarów zwycięstwo przypadło reprezentantom Trzebini, którzy zdominowali zawody siłowe.
Giszowiec pojawił się w ok. 40 głów, wystawiając dwa składy (młodzi i starzy). By uczcić niedawno zmarłego kolegę wydajemy na turniej specjalne koszulki (64 sztuki + 25 dorobionych później) i pojawiamy się z transem „Ś.P. Tasi”. Dodatkowo swoją obecnością zaszczyciła nas mama i narzeczona Arka. Jeśli chodzi o zmagania piłkarskie to młodzież kończy rywalizację na fazie grupowej, a starszyzna na 1/8 ulegając zwycięzcą całodniowych zmagań – Wełnowcowi.