Turniej kibiców GieKSy 2020

22.08.2020, sobota

Tak jak w ubiegłym roku fani GieKSy zorganizowali turniej kibiców na bocznych boiskach przy Bukowej. Tym razem udział zapewniono aż 32 drużynom, a chętnych było jeszcze więcej. Poza fanami GieKSy nie mogło zabraknąć zaprzyjaźnionych ekip Banika (ok. 100), Górnika oraz ROWu i JKSu Jarosław (28). Poza tym gościnnie zaproszono Wisłokę Dębica (30), Siarkę Tarnobrzeg (35), Stal Sanok (20), Resovie Rzeszów (33) i Unie Nowa Sarzyna. Zmagania piłkarskie toczono w 8 grupach równolegle z przeciąganiem liny. Poza tym na obecnych czekała masa atrakcji, zwłaszcza dla tych najmłodszych: dmuchańce, malowanie twarzy, animatorki i coś słodkiego. Odbyły  się również licytacje gadżetów, zrobiono pamiątkowe zdjęcie na Blaszoku z domieszką pirotechniki oraz namalowano zgodowe graffiti „SILESIAN FAMILY” GieKSy i Banika. Co do zmagań piłkarskich to triumfuje Persona Non Grata pokonując w finale ekipę ROWu Rybnik.  Gladiatorzy za to odbili sobie to wygrywając przeciąganie liny, podczas którego w finale mierzyli się z chuliganami z Mysłowic. Gratulacje dla zwycięzców. Większość ekip zaznaczyła swa obecność wywieszając stosowne transparenty, które opanowały niemal cały płot wokół boisk treningowych. Zawisło też kilka flag, w tym debiutująca tego dnia „DUMA ŚLĄSKA”.

Drużyny które wzięły udział w turnieju: Persona Non Grata, Banik Ostrawa, Torcida, Gladiators ROW Rybnik, Świrlandia, Resovia Rzeszów unia Nowa Sarzyna, Stal Sanok, Wisłoka Dębica, Siarka Tarnobrzeg, Zawodzie, Ligota, Hołdunów-Lędziny, Tauzen, Witosa & Załęże, Wełnowiec, Centrum, Wesoła (Mysłowice), Piosek (Mysłowice), Mysłowicka GieKSa, Mysłowicka GieKSa Hooligans, Żory, Siemianowice, Jurajska GieKSa, Giszowiec, Olkusz, Jaworzno, Paderewa, Bogucice, Murcki, Piotrowice, Burowiec & Dąbrowka

Co do Giszowca to na turnieju meldujemy się w ok. 25 głów z transparentem na którym widnieje hasło z legendarnej flagi z naszej dzielnicy „Giszowiec – całe nasze życie to GKS Katowice”. W grupie gramy najpierw z chłopakami z os. Tysiąclecia, których pokonujemy 4:1. Następnie z Mysłowicką GieKSą, od której tego dnia też byliśmy lepsi kończąc mecz 3:0. Potem zaliczyliśmy porażkę ulegając 1:4 połączonym siłą BOH & DMSP, co nie przeszkodziło wyjść nam z grupy z drugiego miejsca. W kolejnej fazie trafiamy na PNG, czyli tegorocznych triumfatorów zawodów piłkarskich, którzy pokonują nas 2:0. Co do przeciągania liny to poszło nam dokładnie tak samo jak w bale, lecz ostatnią rozgrywkę nasi przeciwnicy zapamiętają na długo, gdyż sprawiliśmy że cała banda leżała już na trawie :) Do zobaczenia za rok!

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net fot. Jurgen

Relacja Ultras GieKSa’03

W sobotę organizujemy Turniej Kibiców GKS Katowice. Rozgrywki podobnie jak przed rokiem toczyły się na bocznym boisku naszego stadionu przy Bukowej, gdzie jednocześnie rozgrywaliśmy po 4 mecze. W turnieju wzięły udział 32 drużyn prócz naszych drużyn w tym roku gościliśmy nasze zgody Banik i Górnik, układowiczów z JKSu i ROWu oraz gościnnie zaproszone ekipy Wisłoki Dębica , Siarki Tarnobrzeg, Resovii Rzeszów, Stali Sanok i Unii Nowa Sarzyna. Przez turniej od rana przewijał się ogrom ludzi i śmiało możemy powiedzieć, że był najliczniejszy dotąd turniej przez nas organizowany. Rozgrywki wygrała drużyna Persona Non Grata, która w finale okazała się lepsza o reprezentantów ROWu Rybnik, trzecie miejsce padło łupem drużyny Wisłoki Dębica, która po karnych pokonała zespół Mysłowickiej GieKSy. Przeciąganie liny to finał pomiędzy ROW, a Mysłowicka GieKSą gdzie przedstawiciele naszego FC musieli uznać wyższość układowicza. Podczas trwania turnieju robimy pamiątkowe zdjęcie na Blaszoku, prezentujemy kilka pokazów piro oraz malujemy z Ultras Banik Ostrava zgodowego grafa SILESIAN FAMILY. Dziękujemy wszystkim ekipom za obecność w tym dniu oraz grupie Wesoła Girls za pomoc w ogarnięciu najmłodszych uczestników turnieju.