Turniej kibiców GieKSy 2021 – Silesian Family Cup

25.07.2021, niedziela

Relacja GieKSy

W niedzielę odbył się na Bukowej piknik rodzinny i turniej piłkarski Silesian Family Cup. Na naszej stronie mogliście się zapoznać z dwiema galeriami, dwoma filmami wideo oraz relacją ze zmagań drużyny Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964”. Dziś czas na podsumowanie całego wydarzenia.

Z racji 25-lecia zgody GieKSy i Banika zapadła decyzja, że tegoroczny turniej będzie dedykowany naszej Przyjaźni, stąd m.in. nazwa turnieju. Całą imprezę poprzedziła minuta cisza dla zmarłego niedawno kibica GKS Katowice z FC Jaworzno — śp. Małego. W piłkarskich zmaganiach udział wzięły 32 ekipy, które tworzyli fani GieKSy z katowickich dzielnic i FC oraz kibice Banika Ostrava. Drużyny zostały podzielone na 8 grup, a rywalizacja odbywała się równolegle na czterech boiskach. W przerwie między fazą grupową i pucharową odbył się konkurs przeciągania liny, który wygrał fan club GieKSy z Jaworzna. Nie mogło także zabraknąć tradycyjnych licytacji, które rozpaliły głowy i… portfele  Przed półfinałami zrobiliśmy kolejną przerwę, podczas której zaprosiliśmy wszystkich na Blaszok, gdzie zaprezentowano pokaz pirotechniczny. Na sam koniec do rozegrania pozostały cztery mecze — dwa półfinały oraz spotkania o 3. i 1. miejsce. Ostatecznie triumfowała ekipa z Zawodzia, drugie miejsce zajęła druga drużyna z Mysłowic, a trzecie przypadło połączonej drużynie Ultras GieKSy i Banika, którzy pokonali ekipę z Dębu.

Niedzielne wydarzenie było jednak przede wszystkim piknikiem rodzinnym. Przygotowaliśmy kilka dużych dmuchańców oraz stoiska z watą cukrową i popcornem. W rolę animatorkę wcieliły się dziewczyny z Wesoła Girls. Warto dodać, że wszystkie atrakcje były darmowe, a kilkukrotne opady deszczu nie miały większego wpływu na frekwencję wśród najmłodszych. Około południa na pikniku pojawili się piłkarze i sztab trenerski pierwszej drużyny GKS Katowice, którzy rozdawali autografy i pozowali do zdjęć. Dla wszystkich obecnych przez cały trwania imprezy dostępny był także catering.

W opinii większości osób był to najlepszy turniej w historii kibicowskiej GieKSy. Dziękujemy Urzędowi Miasta Katowice, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji na czele z dyrektorem Danielem Mucem, KR Górnik Zabrze oraz wszystkim obecnym. Szczególne podziękowania dla naszych Przyjaciół z Ostravy – GieKSa&Banik!

W turnieju wzięli udział:  Żory, Ligota, Frydland, Młode Katowice, Jaworzno, Jurajska GieKSa, Havirov, Paderewa, Brynów, Frydek-Mistek, Dąb, Tauzen, Burowiec, Generation’16, Olkusz, Trzebinia, Ultras GieKSa&Baik, Mikołów, Piotrowice, SK1964, Chuligani z Bazalu, Giszowiec, Zawodzie, Centrum, Bogucice, oraz trzy drużyny FC Mysłowice.

Relacja Ultras GieKSy

Po raz kolejny organizujemy kibolski turniej, który w tym roku, z okazji 25 lecia zgody z Banikiem, przybrał nazwę SILESIAN FAMILY CUP.  Podobnie jak we wcześniejszych latach turniej odbywał się na naszym stadionie, gdzie od rana bawiło się wspólnie kilkaset osób. Całe wydarzenie poprzedzono minutą ciszy dla Śp. Małego – kibica z Jaworzna, który od niedawna zasiada w sektorze niebo.

W zmaganiach piłkarskich udział wzięły 32 drużyny, które rywalizowały między sobą w 8 grupach. Kibice Banika wystawili do rozgrywek 8 drużyn.

Równolegle z piłkarskimi rozgrywkami na całym terenie imprezy odbywała się masa różnych atrakcji, dziewczyny z Wesoła Girls wcieliły się w role animatorek dla dzieci, najmłodsi uczestnicy mogli darmowo korzystać z dmuchańców, waty cukrowej oraz popcornu. Przez cały czas trwania turnieju działała również strefa gastro gdzie każdy mógł się posilić wurstem z grilla oraz schłodzić napojami.

Pomiędzy fazą grupową, a pucharową odbyły się licytacje pamiątek oraz konkurs przeciągania liny, w którym najlepsza okazała się ekipa Jaworznickiej GieKSy. Po krótkiej przerwie  zaczynamy fazę pucharową gdzie spotykają się najlepsze piłkarsko ekipy, tocząc wyrównane boje w sportowej atmosferze. Przed meczami półfinałowymi wszyscy udajemy się na Blaszok gdzie w towarzystwie kilkudziesięciu świec dymnych i setki rac robimy pamiątkowe foto.

Zaraz po prezentacji na Blaszoku udajemy się dokończyć zmagania piłkarskie gdzie w półfinałach zmierzyły się drużyny Ekipa Dąb vs Zawodzie oraz Ultras GieKSa&Banik vs Mysłowice. Zwycięsko z tych pojedynków wychodzą ekipy Zawodzia oraz Mysłowic, a po jednostronnym finale najlepsza w całych rozgrywkach okazała się drużyna Trójkolorowego Zawodzia.

Dziękujemy wszystkim za obecność i pomoc w stworzeniu tak wielkiego widowiska, liczymy, że za rok ponownie uda nam się spotkać w takim gronie. Osobne podziękowania kierujemy dla wszystkich kibiców Banika Ostrava, którzy pojawili się na turnieju, wiemy, że w obecnych czasach nasze kontakty natrafiły na niemałe utrudnienia, tym bardziej Wasza liczba robiła wrażenie!

GieKSa & Banik!

POZDRAWIAMY NIEOBECNYCH GIEKSIARZY! ACAB!

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net fot. Jurgen

FOTOGALERIA: GieKSa.pl

FOTOGALERIA: GieKSa.pl (2)

FILM: 25.07.2021 Silesian Family Cup

FILM: 25.07.2021 Silesian Family Cup – OPRAWA