Turniejowy weekend

Na ten tydzień przypadają obchody 49. lecia istnienia naszego ukochanego Górniczego Klubu Sportowego “Katowice”. W ramach wydarzeń upamiętniających te wydarzenie Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice “SK 1964″ przy pomocy klubu GKS Katowice wspólnie zorganizowało dwa turnieje piłkarskie.

Pierwszy, który rozpocznie się w sobotę, 2-go marca w hali katowickiego AWF-u przy ulicy Mikołowskiej 72C, to turniej dla drużyn rocznika 2004 “Silesia Football Cup 2013″. Jest to halowa edycja turnieju, który pod koniec lata zeszłego roku gościł na Bukowej i zebrał bardzo dobre recenzje zarówno ze strony sportowej jak i organizacyjnej. Udział w turnieju, obok młodej drużyny GieKSy potwierdziły także: Banik Ostrava, Cracovia Kraków, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lechia Gdańsk, Polonia Warszawa, Sandecja Nowy Sącz, Warta Poznań, Zagłębie Lubin oraz Zawisza Bydgoszcz. Przy organizacji tego turnieju pomógł także katowicki AWF. Świeże informacje o tym wydarzeniu można znaleźć na facebookowej stronie.

Za to w niedzielę czeka nas charytatywny turniej “dorosłych” piłkarzy w Mysłowicach. Jest to już 7. edycja turnieju. Cały dochód z biletów-cegiełek zostanie przekazany na leczenie Magdy Ociepki, chorej na pospolity zmienny niedobór odporności tzw. “CVID”. Więcej na temat Magdy i jej choroby znajdziecie na jej stronie http://magda.cvid.pawlusz.pl/. W turnieju oprócz pierwszej drużyny GKSu Katowice weźmie udział także kolejny reprezentant Katowic – Rozwój, oraz dwie drużyny z Mysłowic – Górnik Wesoła i Górnik 09 Mysłowice. Początek turnieju przewidziany jest na godzinę 16. Na ten dzień w mysłowickiej hali przy ul. Bończyka 32 przewidziana jest także prezentacja drużyny pierwszego zespołu, także obecność prawdziwego GieKSiarza jest obowiązkowa. Bilet – cegiełkę w cenie 5zł można już kupować w Sklepie Kibica GieKSy przy ul. Słowackiego, w mysłowickiej hali oraz u przedstawicieli dzielnicowych.

źródło: gieksa.pl