UEFA: RKS Raków Częstochowa 1-0 FC Spartak Trnava

11.08.2022, czwartek 18:00 – widzów 5434

Relacja GieKSiarza

Na odbywające się w Częstochowie spotkanie Spartaka w ramach Ligi Konferencji Europy, fani z Trnawy wybierali się transportem kołowym. Po drodze dołączają do nich zaprzyjaźnione delegacje, co nie umknęło uwadze psiarskich, którzy jadą za nami już do końca. Przez ich zamotanie, fanom podróżującym osóbówkami, udaje się  wjechać w osiedle, lecz po chwili wyczaili nas mundurowi i wszyscy meldujemy się pod stadionem na niecałą godzinę przed pierwszym gwizdkiem. Wejście sprawne i bezproblemowe. Jest nas dokładnie 222 osoby, w tym Banik (18), GieKSa (30) i ROW (8). Prawie każdy ubrany jest na czarno, a na płocie wiszą trzy flagi: „TRNAVA ON TOUR”, „GENERATION’16″ Banika, oraz „RED BLACK ANIMALS”. Słowacy swój wokalny występ zaczynają już przed meczem, ubliżając miejscowym i zaprzyjaźnionym z nimi fanom Videotonu z Węgier. Raków nie pozostał im w tej kwestii dłużny, lecz natężenie z jaką rzucali obelgi fani Spartaka było dużo większe. Być może taki mają klimat.

Medaliki wypełnili tego dnia cały stadion, ze wsparciem Videotonu i Chemika. Pod gniazdem na fladze „Red Blue Youngs” wywiesili kilka zdobycznych fantów (1 koszulkę Banika, 1 koszulkę Górnika i 1 szal KSG). Dobrze dopingują cały mecz oraz prezentują flagowisko w swoich barwach.

Spotkanie ponownie wygrywają częstochowianie, a nas przetrzymuje się na sektorze, aż miejscowi kibice się rozejdą. W drodze powrotnej spokój, choć podobno czaili się gdzieś sosnowiczanie. Część naszej załogi na powrocie odwiedza Chorzów, gdzie swój mecz grali śmieRdziele, co skutkuje zdobyciem kilku szmat w postaci bluz i szalików.

Giszowiec obecny w 7 głów.

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net