IV Piknik rodzinny ku pamięci Arka „Tasiego” Tasarka

01.07.2023, sobota

Relacja GieKSiarza

W czwartą rocznicę śmierci śp. Tasi-ego organizujemy ponownie piknik rodzinny ku jego pamięci. Wcześniejsze prognozy atmosferyczne nie były optymistyczne, lecz w myśl zasady „GieKSa to nie smRody” nikt tu wody się nie boi, impreza odbyła się zgodnie z planem, a Arek w podzięce załatwił że żadna kropla deszczu i tak nie spadła.
Tego dnia do dyspozycji najmłodszych były dmuchańce, oraz Panie animatorki dbające o ich rozrywkę poprzez m.in gry, zabawy, malowanie twarzy, plac zabaw, darmową watę cukrową, poczęstunek, balony z helem i upominki w postaci gadżetów z GieKSy. Tutaj należą się podziękowania dla Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice ” SK1964″ oraz sklepu kibiców Blaszok, za ufundowanie nagród i upominków dla dzieci.
Jak co roku piknik rozpoczyna się uczczeniem Arka „TASI-ego” Tasarka chwilą ciszy, poprzedzającą start turnieju piłkarskiego ochrzczonego nazwą „Tasi Cup”. W tym roku udział wzięło rekordowe 20 drużyn, które równolegle rywalizowały ze sobą w przeciąganiu liny. Przerwy pomiędzy meczami każdy mógł zagospodarować sobie racząc się zimnymi napojami, również tymi złocistymi, jak i czymś na ząb, gdzie królował grill oraz pajda z tłustym. Na grillu poza tradycyjnymi wusztami i innym mięsiwem, można było znaleźć górski przysmak w postaci oscypków.
Tegoroczna edycja to podwójny triumf kibiców z Witosa, którzy w finale piłkarskim pokonali Wełnowiec, a w przeciąganiu liny PNG – gratulujemy.
Tutaj za ufundowane nagrody należą się podziękowania dla: Ognisko grill&chill, Pizzeria Sycyliana, OKI Sushi oraz Pub Pizza Spiż.
Jak co roku przy okazji pikniku zbieraliśmy również fundusze na pomoc dla małej Mai, którą również możecie wesprzeć pod tym linkiem https://pomagam.pl/majaf
Cieszy fakt że z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko wśród kibiców, ale też mieszkańców całego miasta i okolic.

Drużyny, które wzięły udział w zmaganiach sportowych: Banik Ostrava, Górnik Zabrze, Persona Non Grata, Młode Katowice, „Przyjaciele Tasi-ego”, Giszowiec, Murcki, Ligota, Piotrowice, Zawodzie, Bogucice, Tauzen, Centrum, Kostuchna, Jaworzno, Mysłowice, Morgi, Lędziny, Wełnowiec i  Witosa.

FOTOGALERIA: GieKSa.pl