RTS Widzew Łódź 4-0 GKS Katowice

26.10.1996, sobota 16:00 – widzów 3727

Relacja GKSu

Do Łodzi na mecz z Widzewem wybrało się 160 kiboli GKS-u. Wychodzimy przed końcem meczu by zdążyć na pociąg. łącznie na trybunach zasiadło ponad 3700 widzów.

Źródło:  ForumGieKSy i Monografia GieKSy Tom III

W Łodzi na meczu z RTS-em zjawiło się 140 fanów z Katowic.

Źródło: zin POLISH HOOL’S 1997 nr 0 (Piekary Śląskie)

Relacja GieKSy

Wyjazd do Łodzi nastąpił o 6:30 rano. Jedziemy tak wcześnie aby uniknąć jazde z mendami. W cugu leje się alkohol, potem Karlik z Krawcem rozwalili neonówki, kanar był tak wydygany, że mimo iż to widział udawał że się nic nie dzieje. Do meczu dużo czasu więc zatrzymujemy się w Radomsku. Tu większość poszła na następne porcje alkoholu, w Radomsku kroimy dwa szale Widzewa i RKS-u Radomsko, potem większość wbija się do jednego baru, tam konkretna dolina i po chwili zjawia się psiarnia plus straż miejska. Ulokowali nas na dworcu w Radomsku, tu doszło do starcia między nami a mundurowymi, byliśmy górą, chcieliśmy iść za ciosem, mieliśmy kamienie które leżały na torach, każdy aż się rwał do tego dymu, ostatecznie opanowaliśmy się (…) czasu, więc dla wszystkich znudzonych nadupiony Karlik odj*bał kabaret jakiego nie było nawet w telewizji, należą mu się nominacje do Oskara. W końcu przyjechał pociąg do Łodzi, a w nim kolejnych 30 Gieksiarzy ale z mendami, które jechały z nimi od Katowic, w pociągu gliny dopieprzają się o bilety, każdy skitrał dokumenty. Poleciało parę kredytów. Wysiedliśmy na stacji koło stadionu Widzewa, pod silną eskortą palantów udaliśmy się pod stadion, na stadionie było nas ponad 120, tuż przed meczem przyjechał jeszcze autokar z Gieksiarzami. Ogółem było nas ponad 160 osób, mimo porażki 0:4 na sektorze bawiliśmy się świetnie, powrót był w miarę spokojny, marudziło paru mendów o bilety, nikt na nie nie zwracał uwagi, jedni spali, ktoś tam kimał i w sumie olaliśmy ich sikiem prostym.

Nas ponad 160 osób. W Radomsku kasujemy 2 szale RTS-u i Radomska.

Źródło: zin SZALEŃCY Z BUKOWEJ nr 0, 1997 (Katowice)

Na Widzewie zameldowało się ok. 70 osób z Katowic.

Źródło: zin BANDITEN nr 1, 1997 (Świętochłowice)

Oflagowanie GKS m.in.: SIEMIANOWICE, WITOSA, BYTKÓW(PL), BONIOL, MYDLICE, MYDLICE KSAWERA, PADEREWA,GKS KATOWICE (żółta), PSEUDOKIBICE KOCHAJĄ ŚLASKA STOLICE.

FILM: 26.10.1996 Widzew Łódź – GKS Katowice

FILM: 26.10.1996 Widzew Łódź – GKS Katowice (2)

FILM: 26.10.1996 Widzew Łódź – GKS Katowice magazyn \”GOL\”

Relacja sportowa

Widzew Łódź: Szczęsny – Wojtala, Łapiński, Bogusz, Szymkowiak (79′ Wyciszkiewicz), Michalski, Miąszkiewicz (62′ Czerwiec), Majak (73′ Szarpak), Michalczuk, Dembiński, Citko

GKS Katowice: Jojko – Adamus, Widuch, Węgrzyn, Karwan, Pęczak, Ledwoń, Borawski, Bała (79′ Owczarek), Bilski (63′ Muszalik), Pikuta (76′ Malcharek)

Bramki: Bogusz (4), Michalczuk (60), Majak (69), Michalski (82) -