TS Wisła Kraków 5-0 GKS Katowice

19.10.2003, niedziela 17:15 – widzów 9000

W Krakowie pojawiło się ok. 260 kibiców GKS-u Katowice. Jednak na sektorze gości zameldowało się tylko 223 (reszta została pod stadionem), którzy oglądali lekcje piłki nożnej jaką zgotowali zawodnicy Wisły piłkarzom z Katowic.

Źródło: Monografia GieKSy Tom III

Relacja NFG

Mecz z Wisłą szczególnie ze względów piłkarskich może budzić emocje. Z racji tego, że Kraków jest niedaleko od Katowic, a coraz mniej meczy odbywa się na Śląsku, do Krakowa wybrało się 263 kibiców GieKSy.
Droga do Krakowa upłynęła nam spokojnie. Problemy zaczęły się dopiero pod kasami. Byliśmy pod stadionem około 45 min przed meczem. Niestety dzięki ochronie z firmy IMPEL wpuszczanie na stadion zaczęło się dopiero około 5 min przed rozpoczęciem meczu. Żeby nie zagłębiać się bardziej w ten temat napiszę jedynie, że mieliśmy na ten mecz przygotowaną całkiem ciekawą prezentację, niestety wszystko zostało nam zabrane przy wejściu, łącznie z pasami materiału bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Kilku GieKSiarzy zostało pobitych a conajmniej jeden zwinięty przez psiarnie. Należy zaznaczyć, że było to bezpodstawne. Ostatni GieKSiarze weszli na sektor dla przyjezdnych dopiero razem z poczatkiem 2 połowy! Po meczu znowu problemy z ochroną. Podróż powrotna bez przygód. W Katowicach jesteśmy około 22.30

Źródło: nfg.prv.pl

Fani gospodarzy poprzez transparenty i okrzyki przypominali o sprawie stadionu. „Stadion nie tor kajakowy – inwestycja się zwróci”, „Dość obietnic, czas na konkrety” oraz „Prezydencie Majchrowski dotrzymaj słowa” – takiej treści transparenty pojawiły się na płocie okalającym sektor C podczas meczu Wisły z GKS Katowice.

Fani „Białej Gwiazdy” przypominają w ten sposób o obietnicach przebudowy stadionu Wisły, który ma się stać obiektem miejskim. Równocześnie przed i podczas meczu zbierane były podpisy wśród kibiców popierających inicjatywę Stadion 2006. W 13 minucie na sektorze „X” pojawiła się sektorówka z malunkiem przedstawiającym projekt stadionu Wisły. Jak na czołówkę Polskiego ruchu Ultras przystało Wiślacy zaprezentowali wiele opraw. Odpalili m.in race, sztuczne ognie, świece dymne i inną rozmaitą pirotechnikę. Zaprezentowali flagowisko w barwach oraz z pasów materiałów utworzyli napis „WISŁA”.

Źródło: historiawisly.pl

FILM: 19.10.2003 Wisła Kraków – GKS Katowice

Relacja sportowa

Wisła Kraków: Piekutowski – Baszczyński, Dubicki, Jop, Paszulewicz, Gorawski (78′ Pater), Brasilia, Szymkowiak, Strąk (63′ Quadja), Żurawski, Frankowski (53′ Paweł Brożek)
Trener: Henryk Kasperczak

GKS Katowice: Tkocz – Sadzawicki, Kowalczyk, Adamczyk, Bojarski, Fonfara (60′ Nankov), Widuch, Muszalik, Bała, Gajtkowski, Wróbel (46′ Owczarek)
Trener: Jan Żurek

Bramki: Brasilia (1), Żurawski (8), Frankowski (36), Żurawski (76), Szymkowiak (90) -
Sędzia: Marczyk (Piła)
Ż. kartki: – Wróbel
Cz. kartki: – Sadzawicki