„Wkręć się w pomaganie”


„Wkręć się w pomaganie”
Jest to jedna z akcji społecznych zorganizowana przez harcerzy. Tą akcje wspiera katowicki Urząd Miasta i od nie dawna nasz klub GKS Katowice. Nie jest to pierwsza tego typu akcja robiona przez nas, kilka lat wstecz taką akcje zorganizowało stowarzyszenie SK1964. Wszystko polega na zbieraniu plastikowych nakrętek z butelek.

Codziennie każdy z nas wyrzuca po przynajmniej kilka takich nakrętek w siłowni, pracy, domu itd. Za każdy 1kg nakrętek w ramach akcji skup plastików płaci 1zł, a cały zysk jest zawsze przeznaczony na leczenie, rehabilitację lub sprzęt specjalistyczny dla potrzebującej osoby. Akcje także wspiera GzG i Maria Sokół która pozwoliła by to w jej barze szybkiej obsługi „Marysieńka” odbywała się zbiórka na tak szczytny cel.

W ciągu niecałych 2miesięcy na samym Giszowcu udało nam się zebrać ponad 35000 korków, co bez wątpienia jest sporym sukcesem. Wszystkim którzy przyczynili się do zebrania tej ilości nakrętek dziękujemy i zachęcamy do kontynuowania akcji gdyż potrzebujących jest więcej, a razem możemy im pomóc.
Nie bądź obojętny i „wkręć się w pomaganie”.