WKS Śląsk Wrocław 3-4 KS Górnik Zabrze

21.05.2022, sobota 17:30 – widzów 11 770

Relacja Ultras GieKSa’03

Ostatni w tym sezonie wyjazd Górnika przypadł na 21 maja, a rywalem Zabrzan był wrocławski Śląsk. Górnicy mobilizowali się na ten wyjazd od dłuższego czasu, zorganizowali dwa pociągi specjalne, więc i nas nie mogło zabraknąć na tej eskapadzie. Korzystając z zaproszenia, na zbiórce melduje się nas dokładnie 63 osoby, zajmujemy miejsce w przygotowanym dla nas wagonie i w świetnych nastrojach wyruszamy w drogę. Podczas podróży dowiadujemy się, że razem z nami jedzie Lukas Podolski, który z każdym chętnym zamienił kilka słów, zrobił zdjęcie czy podpisał koszulkę. Prócz tej niecodziennej atrakcji podróż mija standardowo, a po drodze dosiada się do nas jeden z „emigrantów” co winduje naszą liczbę tego dnia do 64. Na miejscu meldujemy się ze sporym zapasem czasowym, wejście sprawne, bez problemów i po krótkim czasie meldujemy się na sektorze. Zajmujemy miejsce w górnej części sektora, gdzie wieszamy naszą flagę GKS KATOWICE. Jesteśmy ubrani na żółto, a Wyznawcy Górnika w znane koszulki kratownice.

Od początku meczu Torcida rusza z konkretnym dopingiem, trochę sprawę ułatwili kibice Śląska, którzy w pierwszej połowie prowadzą protest w związku z niezadowoleniem z wyników swojej drużyny. Na boisku natomiast trwa typowa kanonada, na gola jednych odpowiadają drudzy i trzeba przyznać, że typowy mecz „o nic” dostarczył sporo emocji i ładnych bramek. W drugiej połowie Śląsk wiesza flagi i rozpoczyna dopingować, zaś w sektorze gości zaczynają się przygotowania do oprawy przygotowanej przez UGZ na to spotkanie. Cały sektor wypełnił się dobrze znanymi machajkami w szachownice, a całość dopełniły ognie wrocławskie oraz stroboskopy. Od tego momentu doping wchodzi na wyższy poziom decybeli, co chyba pomaga piłkarzom, którzy ostatecznie przechylają szalę zwycięstwa na własną korzyść, wygrywając 4:3.

Po meczu piłkarze podchodzą pod sektor, rzucają kibicom swoje koszulki, w drugą stronę wędrują natomiast podziękowania za cały sezon, oraz ma miejsce pożegnanie kapitana Zabrzan – Przemysława Wiśniewskiego, który od nowego sezonu będzie próbował swoich sił na włoskich boiskach. Podróż powrotna bez większych przygód, w Katowicach meldujemy się w godzinach wieczornych. Było to bardzo fajne zakończenie sezonu wyjazdowego 2021/22, podsumowując, w sektorze gości zasiadło 1170 osób w tym 64 osoby z GieKSy. Górnikom dziękujemy za gościnę i już nie możemy się doczekać wspólnych wojaży w przyszłym sezonie. GieKSa & Górnik!

Zawodzie/H

Giszowiec obecny w 5 osób.

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net (2)