Zagłębie Lubin 1-0 GKS Katowice

28.09.2014

Wyjazd do Lubina był dla nas jednym z ciekawszych wypadów w tym roku. Zagłębie to do niedawna ekstraklasa, duża pula biletów, zorganizowana grupa kibicowska, nowoczesny stadion, czyli wszystko to, co znowu chcielibyśmy mieć na co dzień, a od dekady nie mamy. Zainteresowanie wyjazdem było spore i dość szybko pękła pełna pula.

W drogę do Lubina udało się dziewięć autokarów i prawie sto pięćdziesiąt aut. Pod stadion przybyliśmy na czterdzieści minut przed spotkaniem. Miejscowa ochrona zaczęła wpuszczać nas małymi grupami do miejsca przed kołowrotkami zamiast otworzyć całą bramę. Spowodowało to napięcia i kilkukrotne gazowanie połączone z okopywaniem ogrodzenia. Wnieśliśmy machajki, ale problem był z sektorówką. Na jej wejście nie wyraził zgody kierownik ds. bezpieczeństwa Zagłębia Lubin, który nie raczył w ogóle z nami o tym porozmawiać. Sprawę zgłosiliśmy delegatowi, który umieścił potem opis tej sytuacji w raporcie. W pewnym momencie ochroniarze zaczęli ciągnąć sektorówkę po ziemi i uciekać z nią przy okazji pałując i gazując dwóch naszych fanów. Pierwszy raz spotkaliśmy się z tym, że ochrona (swoją drogą znane i “lubiane” przez nas Scorpiony) chciała ze strefy przed stadionowej ukraść oprawę. Ostatecznie udało nam się ją odbić i została w autokarach, a my na meczu udowodniliśmy, że nie była wcale niezbędna do odpalenia rac. Zamieszania trwały aż do końca przerwy i dopiero wtedy wszyscy znaleźliśmy się na obiekcie.

Ostatecznie w sektorze gości zameldowaliśmy się w 1000 osób. W tej liczbie znalazło się 75 fanów Górnika Zabrze, 15 JKS Jarosław i 13 Banika Ostrava. Oprócz tego pod stadionem obecnych było dwóch zakazowiczów. Na płocie znalazły się następujące flagi: SK 1964, GieKSa on Tour, Ultras GieKSa, Persona Non Grata, Pierońskie Hanysy, Mysłowice, Jaworzno, Żory, Lędziny, Siemianowice, 1922 (Banika) oraz Szacunek się należy (Górnika). Dopingowaliśmy całe spotkanie, a w drugiej połowie zaprezentowaliśmy efektowną oprawę w postaci machajek i rac, z których kilka wylądowało na murawie i sektorach gospodarzy. Miejscowi nie zachwycili frekwencją zarówno na stadionie jak i w młynie. U nas byli praktycznie niesłyszalni, ale taka już jest specyfika akustyki w Lubinie. Z obu stron, co jakiś czas, trwała wymiana “uprzejmości”. Ogólnie był to całkiem niezły mecz kibicowski w tej dość mało ciekawej pod tym względem lidze.

Po meczu podziękowaliśmy piłkarzom za walkę i udaliśmy się w podróż powrotną, która była spokojna i w miarę szybka. Teraz czas na Grudziądz! GieKSa on Tour!

Podczas tego wyjazdu bus z kibicami z Małopolskiej GieKSy omyłkowo wjeżdża pod kasy gospodarzy i inicjuje awanturę przy obecności mundurowych. Zanim miejscowi się połapali to GieKSiarze narobili trochę popłochu obijając bliżej stojących lubinków. Ostatecznie siłą rzeczy przy ogromnej przewadze przeciwnika muszą uznać wyższość rywala, jednak same wykręcenie awantury zostanie w pamięci obecnych na długo.

Giszowiec zameldował się w 55 osób.

Relacja GieKSy

Wyjazd do Lubina był dla nas jednym z ciekawych wypadów w tym roku. Zagłębie to do niedawna Ekstraklasa, duża pula biletów, zorganizowana grupa kibicowska, nowoczesny stadion, czyli wszystko to, co znowu chcielibyśmy mieć na co dzień, a od dekady nie mamy. Zainteresowanie wyjazdem było spore i dość szybko pękła pełna pula.

W drogę do Lubina udało się dziewięć autokarów i prawie sto pięćdziesiąt aut. Pod stadion przybyliśmy na czterdzieści minut przed spotkaniem. Miejscowa ochrona zaczęła wpuszczać nas małymi grupami do miejsca przed kołowrotkami, zamiast otworzyć całą bramę. Spowodowało to napięcia i kilkukrotne gazowanie połączone z okopywaniem ogrodzenia. Wnieśliśmy machajki, ale problem był z sektorówką. Na jej wejście nie wyraził zgody kierownik ds. bezpieczeństwa Zagłębia Lubin, który nie raczył w ogóle z nami o tym porozmawiać. Sprawę zgłosiliśmy delegatowi, który umieścił potem opis tej sytuacji w raporcie. W pewnym momencie ochroniarze zaczęli ciągnąć sektorówkę po ziemi i uciekać z nią, przy okazji pałując i gazując dwóch naszych fanów. Pierwszy raz spotkaliśmy się z tym, że ochrona (swoją drogą znane i „lubiane” przez nas Scorpiony) chciała ze strefy przed stadionowej ukraść oprawę! Ostatecznie udało nam się ją odbić i została w autokarach, a my na meczu udowodniliśmy, że nie była wcale niezbędna do odpalenia rac. Zamieszania trwały aż do końca przerwy i dopiero wtedy wszyscy znaleźliśmy się na obiekcie.

Ostatecznie w sektorze gości zameldowaliśmy się w  1000 osób. W tej liczbie znalazło się 75 fanów Górnika Zabrze, 15 JKS Jarosław i 13 Banika Ostrawa. Oprócz tego pod stadionem obecnych było dwóch zakazowiczów. Na płocie znalazły się następujące flagi: „SK 1964″, „GieKSa On Tour”, „Ultras GieKSa”, „Persona Non Grata”, „Pierońskie Hanysy”, „Mysłowice”, „Jaworzno”, „Żory”, „Lędziny”, „Siemianowice”, „1922″ (Banika) oraz „Szacunek się należy” (Górnika). Dopingowaliśmy całe spotkanie, a w drugiej połowie zaprezentowaliśmy efektowną oprawę w postaci machajek i rac, z których kilka wylądowało na murawie i sektorach gospodarzy. Miejscowi nie zachwycili frekwencją zarówno na stadionie, jak i w młynie. U nas byli praktycznie niesłyszalni, ale taka już jest specyfika akustyki w Lubinie. Z obu stron, co jakiś czas, trwała wymiana „uprzejmości”. Ogólnie był to całkiem niezły mecz kibicowski, w tej dość mało ciekawej pod tym względem lidze.

Po meczu podziękowaliśmy piłkarzom za walkę i udaliśmy się w podróż powrotną, która była spokojna i w miarę szybka.

Źródło: TMK