MKS Zagłębie Lubin 2-2 GKS Katowice

06.06.1998, sobota 16:00 – widzów 2000

Relacja GieKSy

Ostatni nasz wyjazd, w rundzie wiosennej. Jakoś tak się stało, że dużo od tego meczu zależało. Wytworzyła się taka sytuacja, że jeżeli GKS nie zdobyłby punktu w tym meczu, anie w ostatnim spadlibyśmy do II ligi. Na mecz udaliśmy się w liczbie 58 os. specjalnym pociągiem (wstyd!). Przejazd w tamtą stronę przebiega bez żadnych przygód. Sam mecz mógł również zainteresować. Najciekawsza była końcówka gdzie w przedostatniej minucie był remis, padł gol dla Zagłębia i w ostatniej minucie dla GieKSy. W naszym sektorze wielka radość, trzeba sobie przyznać, że przez cały dzień wypruwaliśmy sobie gardła dopingując zespół. Tak więc pobyt w ekstraklasie zapewniliśmy sobie w przedostatniej kolejce.

Źródło: zin SZALEŃCY Z BUKOWEJ nr 3

Relacja GKS-u

W Lubinie melduje się 58 Szaleńców z Bukowej. Podróż pociągiem specjalnym. Spokój.

Relacja Zagłębia

Katowiczan 60 głów. Prowadzą dość dobry doping. Zero bluzgów na nas. Nie próbujemy żadnej akcji.

Źródło: zin GLADIATOR nr 3

Relacja Lubinków

Po wizycie GKS-u w Lubinie jedziemy w 12 aut do Legnicy i tylnym wejściem wchodzimy do przejścia na perony celem ataku na katowiczan. Wówczas policja wycelowała w nas shotguny i musieliśmy uciekać. Jeden z naszych schronienie znalazł w lokomotywie.

Źródło: „ZAGŁĘBIE TO MY! Kronika wydarzeń kibicowskich”

Oflagowanie: CRAZY BOYS, GISZOWIEC, GKS KATOWICE (z buldogiem), BUROWIEC, BYTKÓW, WITOSA-HANYSOWO.

Relacja sportowa

Zagłębie Lubin: Lech – Żuraw, Cecot, Szczypkowski, Przerywacz, Górski (82′ Lewandowski), Nuckowski, Manuszewski, Jasiński, Klimek (55′ Grzybowski), Molongo (65′ Piotrowski)
Trener:

GKS Katowice: Luncik – Jermakowicz, Adamus, Widuch, Jacyna (63′ Owczarek), Olczak, Kucz, Szymczyk (46′ Plewnia), Wojciechowski, Polarz (49′ Koniarek), Muszalik
Trener:

Bramki: Nuckowski (35), Jasiński (88) – Wojciechowski (67), Muszalik (90)
Sędzia:
Ż. kartki:

FOTOGRAFIE: Jerzy Kosiński