Zagłębie Sosnowiec 1-1 Górnik Zabrze

17.09.2018, poniedziałek

Relacja Górnika

Derbowe spotkanie pomiędzy Górnikiem, a Zagłębiem Sosnowiec zakończyło się wynikiem 1-1. Na stadionie Ludowym zasiadło blisko 5 tys. widzów.

Do Sosnowca wybraliśmy się w 420 głów. Tego dnia z nami na sektorze zasiadło 40 fanów GieKSy oraz 2 kibiców Hajduka Split – dzięki za wsparcie! Nie prowadziliśmy otwartych zapisów na to spotkanie. Nasz doping stał na dobrym poziomie i standardowo trwał od pierwszej do ostatniej minuty. Jak to na meczach derbowych bywa nie zabrakło wzajemnych pozdrowień z kibicami gospodarzy. Po spotkaniu piłkarze podeszli pod nasz sektor. Podziękowaliśmy im za walkę, przybiliśmy piątki i mamy nadzieję, że wrócimy na zwycięski szlak.

Kibice Zagłębia nie wypełnili swojego stadionu do ostatniego miejsca, co może być lekkim zaskoczeniem. Tym bardziej, że na mecze derbowe nikogo nie trzeba mobilizować. Prowadzili doping przez całe spotkanie, jednak spodziewaliśmy się po nich zdecydowanie więcej.

Gospodarze wywiesili następujące flagi: „Zawiercie”, „Barra Bravas”, „Patriotyczne Zagłębie”, „Dąbrowa Górnicza”, „Olkusz”, „Będzin”, „Niwka”, „Wojkowice”, „Jaworzno”, „Łowcy Hanysów”,

Tego dnia wywiesiliśmy flagę „Władcy Górnego Śląska”, a także transparenty: „Patryk wracaj do zdrowia” oraz „Śp. Kumor”.

Źródło: Roosevelta81.pl

Giszowiec obecny w 3 osoby.