Zagłębie Sosnowiec 2-1 GKS Katowice ZAKAZ

29.11.2015, niedziela 12:45 – widzów 3700

Piłkarskie święto na Ludowym w Sosnowcu zgromadziło prawie komplet widzów. Fani Zagłębie zaprezentowali oprawę z kartoniady i wielkiego transparentu „Krucjata przeciwko niewiernym”. Prezentacja doskonale odzwierciedla niechęć Polaków do przyjmowania uchodźców. Na płocie m.in. znalazły się flagi Łowcy Hanysów, Jaworzno, Cieszyn, Zawiercie, Olkusz. Te flagi nie zawisły przypadkowo i miały uderzyć w fanów z Bukowej. Jednak prędzej napędzają nas śmiechem, bo prawie nigdzie z tych „FC” Zagłębie na ulicach jest widoczne, ale jaki stadion takie zwyczaje. Doping fanów zza Brynicy w pierwszej połowie był średni, często bluzgali również na GKS mimo że sektor gości świecił pustkami (zamknięty na wniosek wojewody), ale tak gorole mogą tylko leczyć swoje kompleksy. Jednak w drugiej połowie wraz z polepszającą się grą gospodarzy doping stawał się coraz głośniejszy, często śpiewał cały stadion co odzwierciedlało prestiż meczu.

W 83 minucie GieKSa wyszła na prowadzenie, jednak radość nie trwała zbyt długo, bo sosnowiczanie wyrównali już minutę później, a w 90 minucie strzelili kolejną bramkę dając kolejne zwycięstwo Zagłębiakom.

FILM: 29.11.2015 Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice SKRÓT

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net

Relacja sportowa

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak, Sierczyński, Markowski, Budek, Udovicić, Fonfara, Dudek, Ryndak, Fidziukiewicz, Pribula, Arak.

GKS Katowice: Kuchta, Pietrzak, Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Duda, Pielorz, Burkhardt, Frańczak, Trochim, Goncerz.

Bramki: Fidziukiewicz 84, Fidziukiewicz 90 – Leimonas 83

Źródło: gkskatowice.eu