Zagraj na Bukowej edycja IX – Giszowiec

Od 4 kwietnia co czwartek na Giszowcu przy ul. Wojciecha tradycyjnie odbywały się treningi piłkarskie dla najmłodszych w ramach IX edycji akcji „Zagraj na Bukowej”. W tym roku na dzieciaki czekała nowa koordynatorka – Pani Natalia, a frekwencja utrzymywała się od kilkunastu do kilkudziesięciu maluchów. Najwięcej było na pierwszym treningu, bo aż 31. Co ciekawe w tym także dziewczynki. Być może wpływ na to miały sukcesy żeńskiej sekcji GKS-u.

16.05.2019
Tradycyjnie na ostatnim treningu czekała niespodzianka dla wszystkich uczestników. Poza wybraniem 10 dzieciaków którzy będą reprezentować Giszowiec w turnieju „ZnB”, po treningu każdego czekała runda honorowa wokół boiska z trójkolorową flagą. Dzieciaki cieszyły się też większą widownią w postaci rodziców i starszych kolegów po szalu, którzy przygotowali mały pokaz pirotechniczny z świec dymnych oraz transparentu „Siła w Młodych”. Nie zabrakło także rozdania okazjonalnych koszulek i innych gadżetów wraz z małym poczęstunkiem. Po takiej mobilizacji dzieciaki były gotowe do turnieju!

18.05.2019
Turniej „Zagraj na Bukowej” jak zawsze odbywał się na bocznym boisku przy Bukowej, gdzie poza piłkarskimi zmaganiami najmłodszych czekała masa atrakcji: dmuchańce, malowanie transparentów które robiły furorę, GieKSik wraz z kolegami maskotkami z Wesołego miasteczka „Legendia” oraz przygotowane mini stacje do zmagań sportowych. W tegorocznej edycji udział wzięli mali fani piłkarze reprezentujący: Giszowiec, Mysłowice – Wesoła, Mysłowice – Piosek, Witosa, Koszutka, Piotrowice, Zawodzie, Ligota, Lędziny, Wełnowiec, Murcki, Jaworzno, Imielin, Centrum, Dąbrówka Mała/Burowiec, Paderewa, Tauzen, Bogucice, Załęże i Podlesie. Wszystkie drużyny podzielono na cztery grupy z których do ćwierćfinałów mogły awansować po dwa zespoły, jednak organizatorzy oraz sponsorzy zadbali by wszystkie dzieciaki zostały nagrodzone chociażby medalami i pamiątkowymi dyplomami. Poza tym przygotowano dwie nagrody specjalne; fair play oraz za doping. Pierwsza przypadła ekipie z Podlesia, a druga powędrowała do Giszowca z którego pojawiło się najliczniejsza delegacja. W finale na głównej płycie stadionu GieKSy w przerwie meczu z Bytovią zmierzył się mysłowicki Piosek z młodym Imielinem który ostatecznie triumfował. Obie grupy mogły liczyć na doping z Blaszoka w wykonaniu starszych kolegów.

Giszowiec na turnieju pojawił się w ponad 30 osób, z czego ok. 20 to małolaci reprezentujący dzielnice oraz ich koledzy i koleżanki którzy postanowili wspierać Giszowiec poprzez doping. Młodzi z Giszowca trafili do grupy „A” wraz z Wesołą, Koszutką, Piotrowicami i Witosa. Na pierwszy rzut przyszło zagrać nam z chłopcami z mysłowickiej dzielnicy. Ten mecz łatwo wygrywamy 5:1 co dało sporę nadzieje, mimo jednej z najmłodszych występujących drużyn w turnieju. Potem jednak musimy uznać wyższość rywali z Koszutki (2:1), Piotrowic (6:0) oraz Witosa (9:0). Niestety w ten sposób nie wychodzimy z grupy, ale zawsze przy okazji naszych spotkań było słychać nie ustający doping. Po każdej strzelonej i utraconej bramce, co zostało nagrodzone wejściówkami do Wesołego Miasteczka „Legendia”. Po prostu  dzieciaki mają fanatyzm we krwi, przez co zamiast z resztą drużyn powędrować na sektor rodzinny, młodzi z Giszowca zasiedli w samym sercu Blaszoka na sektorze „B”, skąd dopingowali GieKSę razem ze starszymi kolegami. I chociaż dzieciaki były świadkami spadku do II ligi, to ogrom pozytywnych emocji tego dnia humorów im nie zepsuł. Na koniec, po powrocie na Giszowiec czekała ich obiecana pizza za sponsorowana tradycyjnie przez restaurację „Sycyliana” za co jeszcze raz dziękujemy! Widzimy się za rok!