Zagraj na Bukowej

„Zagraj na Bukowej” to inicjatywa dla dzieci z Katowic stworzona przez klub GKS Katowice, Dom Aniołów Stróżów oraz stowarzyszenie kibiców SK 1964. Idea ta polegała na zorganizowaniu treningów piłki nożnej dla dzieci w wieku od 12-15 lat w 6 dzielnicach: Giszowiec, Witosa, Centrum, Załęże, Piotrowice i Bogucice. Treningi były prowadzone przez piłkarzy i sztab szkoleniowy GKS-u, a cały projekt okazał się wielkim sukcesem. Na samym Giszowcu w każdym treningu uczestniczyło kilkadziesiąt dzieciaków.

Po szóstym treningu miała zostać wybrana reprezentacja która później miała reprezentować dzielnice w zmaganiach o grę na główniej płycie boiska stadionu GieKSy. My by zmobilizować najmłodszych i wynagrodzić im trudy włożone przez te kilka tygodni na ostatni trening przygotowaliśmy niespodziankę w postaci małej oprawy którą dzieci same mogły stworzyć oraz rozdajemy upominki w Trójkolorowych barwach.

8 czerwca w parku Kościuszki został zorganizowany piknik który obfitował w wiele atrakcji dla najmłodszych, ale głównym celem było wyłonienie finałowej dwójki która potem rozegrała mecz na stadionie przy Bukowej. Nasi najmłodsi mimo zajęcia ostatniego miejsca byli zadowoleni z przeżytej przygody z piłką nożną.

foto: gieksa.pl