MKS Znicz Pruszków 1-1 GKS Katowice

15.03.2009, niedziela 17:30 – widzów 2500

Wszyscy doskonale pamiętają w jakich nastrojach znajdowaliśmy się po rundzie jesiennej, a wiadomość o kłopotach finansowych i niepewnym starcie w rundzie wiosennej tylko pogłębiły nasz smutek. Z czasem okazuje się, że wystartujemy w lidze, część piłkarzy postanawia wraz z trenerem Nawałką ratować I ligę dla Katowic, pomoc zadeklarował Urząd Miasta, na Bukowej rozbłyskają jupitery. Niestety tę rundę musieliśmy zagrać w Jaworznie, co nie napawało najbardziej optymistycznie. Z drugiej strony GieKSa dostała walkowera za zremisowany przy Bukowej mecz z Odrą Opole i w wyniku wycofania się z rozgrywek Kmity Zabierzów, okazało się że do piłkarskiej wiosny przystąpimy z 16 pozycji w tabeli. Najlepszą informacją odnośnie spraw kibicowskich była reaktywacja SK1964, które aktualnie działa coraz prężniej, pozbywając się długów i może być nadzieją na to, że w końcu zaczniemy wykorzystywać nasz potencjał i będziemy równać do najlepszych w kraju, bo przecież takie mamy ambicje. Wraz ze Stowarzyszeniem, w sieci zadebiutowała strona bukowa1.pl, na łamach której prezentujemy ten artykuł. W końcu miała rozpocząć się runda, na którą wielu czekało z obawami. W ankiecie zorganizowanej na forum GieKSy ponad 30% osób nie wierzyło w utrzymanie. Wszystko miało okazać się niebawem.

Pierwszym wyjazdem był mecz w Pruszkowie z tamtejszym Zniczem. Pod stadionem stawiamy się w 118 osób, jednak problemy robi tamtejsza ochrona i w autokarze zostaje 19 uczestników wycieczki. Na sektorze niewiele dopingujemy, jednak w 74 minucie Bartek Iwan wlewa w nasze serca nadzieję wyrównując stan meczu, po ładnym strzale głową w długi róg. Po meczu piłkarze podbiegają pod sektor i wspólnie z nami cieszą się ze zdobytego punktu. Powrót do Katowic odbył się w bardzo dobrych humorach.

Źródło: zin SK1964

FOTOGALERIA: GOL24.pl

Relacja sportowa

Znicz Pruszków: Bieniek – Klepczarek, Kowalski, Kokosiński, Januszewski, Mikołaj Rybaczuk (84. Zubrzycki), Ekwueme, Wocial (79. Misiuk), Maciej Rybaczuk (69. Kaczmarek), Chałas, Feliksiak
Trener: Dariusz Kubicki

GKS Katowice: Jacek Gorczyca – Mateusz Sroka (68. Grzegorz Górski), Mateusz Kamiński, Adrian Napierała, Damian Mielnik, Gabriel Nowak (90. Tomasz Hołota), Kamil Cholerzyński, Łukasz Wijas, Piotr Plewnia, Bartosz Iwan, Krzysztof Kaliciak (78. Gražvydas Mikulėnas)
Trener: Adam Nawałka

Bramki: Tomasz Chałas (7) – Bartosz Iwan (73)

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)
Ż. kartki: Tomasz Chałas – Grzegorz Górski, Mateusz Kamiński, Gabriel Nowak