GKS Katowice 5-0 FKS Stal Mielec

02.05.1987, sobota – widzów 5000

Wspomnienia kibica Stali Mielec

2 maja 1987 roku, gdzie wynik 0-5 był jednym z największych w moich wyjazdowych wojażach. Bolało i to bardzo :(. I to w jaki sposób zachowywali się miejscowi fani na „Blaszoku” w stosunku do naszego zespołu. Po tym meczu nasza zgoda przeszła do historii, a w następnych sezonach kilka razy zostawili w naszym mieście swe b…y.

Leszek Śledziona


Relacja sportowa

GKS Katowice: Dreszer – Biegun, Zając, Razakowski, Kapias, Jerzy Wijas, Nawrocki, Krzyżoś, Kubisztal (89. Rzeźniczek), Jan Furtok, Marek Koniarek.
Trener: Alojzy Łysko

Stal Mielec: Pazdan – Skiba, Łukasik, Bedryj, Tyburski, Gruszecki (76. Barnak), Tochel, Porębny, Śliwowski, Lizończyk, Filipczak
Trener:

Bramki: Marek Biegun (41), Jan Furtok (48), Jan Furtok (71), M. Kubisztal (72), Marek Koniarek (81) –
Sędzia: Andrzej Ordyński (Kielce)
Żółte kartki: Tyburski, Bedryj, Łukasik (Stal)