Pogoń Siedlce 0-1 GKS Katowice

06.05.2017, sobota 17:00 – widzów 1823

Relacja GieKSiarza (Giszowiec)

Na wyjazd do Siedlec, mimo że dostaliśmy tylko 145 biletów jedziemy w pięć autokarów. W sumie 278 głów, w tym 3 kibiców Górnika – wielkie dzięki! Po drodze psiarnia robi nam co chwila postoje, ale nie z powodu naszej potrzeby, tylko abyśmy nie spotkali się z inną ekipom (Raków) która jedzie przed nami. Cała ta sytuacja powoduje nasze spóźnienie i pod stadion w Siedlcach docieramy w przerwie spotkania. Wejście idzie sprawnie i w II połowę większość z nas melduje się na najdziwniejszym sektorze gości w Polsce. Reszta kibiców którzy podróżowali bez biletów, również dostała możliwość zakupienia wejściówek. Z tej możliwości korzysta większość fanów. Wieszamy takie flagi jak: GLADIATORS, UG, TYLKO NIEŻYWI PRZESTANIEMY BYĆ MŚCIWI, MYSŁOWICE, VLEPKA KSG, trans Pozdrawiamy Nieobecnych Gieksiarzy oraz GOT i od razu jedziemy z dopingiem który trzyma dobry poziom. Często śpiewamy na 2 części charakterystycznego sektora oraz pozdrawiamy naszych braci za kratami. Nie mogło do tego zabraknąć pocisków na mundurowych. Mimo to na meczu ogólnie spokój, poza małą „wymianą uprzejmości” z gospodarzami, którą sprowokowali siedlczanie sympatyzujący z klubem z Łazienkowskiej. Oberwało się też jednemu natarczywemu ochroniarzowi, który zarobił na gębę za niewyparzony język. Po meczu wspólnie z piłkarzami fetujemy chwilę cenne 3 punkty i  ruszamy w drogę powrotną. Na jednym postoju podczas świetnej zabawy prezentujemy trans „WSZYSCY DO ZABRZA!” i kręcimy krótką zapowiedź na nadchodzący Śląski Klasyk. W okolicy Radomska mamy przymusowy postój spowodowany awarią jednego z autokarów. Z przeciwnego kierunku nadjeżdżają bełchatowianie wracający z Rybnika. Wysypujemy się na drogę, torfiarze również ale z powodu dużej obstawy nie mogło dojść do niczego większego. Mundurowi fundują nam tylko inhalację z gazu pieprzowego. Po nowatorskich naprawach ruszamy dalej, tylko że dyskoteka prowadzi nasz wioskami wokół Częstochowy. Powód najprawdopodobniej taki byśmy nie mijali się z gdańszczanami wracającymi z Krakowa. W Katowicach po wszystkich objazdach jesteśmy ok. 3 w nocy. Giszowiec obecny w 25 głów.

Fotogaleria: stadionowioprawcy.net

Relacja GieKSiarza

Podczas wyjazdów do Pruszkowa i Puław opisywałem organizacyjne problemy z jeżdżeniem do podwarszawskich, małych klubów. Zazwyczaj wszystko wiedzą tam lepiej, a kibiców najchętniej oglądaliby w telewizji. W Siedlcach spodziewałem się takiego samego podejścia i… bardzo się zdziwiłem.

Zamówienie na maksymalną ilość biletów złożyliśmy jeszcze w styczniu. Dostaliśmy odpowiedź, że zostanie przygotowanych dla nas 145 wejściówek w cenie 15 złotych za sztukę. Było to za mało na nasze potrzeby, ale temat zwiększonej puli przełożyliśmy na później. Mniej więcej na miesiąc przed wyjazdem zaczęliśmy gospodarzom sugerować, że do Siedlec wybiera się znacznie więcej kibiców GKS Katowice. Gospodarze swoją decyzję uzależniali od policji, która postawiła „veto”. Zaakceptowaliśmy to, ale poinformowaliśmy Pogoń, że trójkolorowi fanatycy i tak udadzą się na wyjazd. Warto dodać także, że gospodarze nie robili sztucznych problemów, jak np. Znicz i Wisła – wysłali bilety do nas bez żadnego „ale”. Nie było nagłej awarii systemu, niemożliwości wydrukowania wejściówek, czy innych wydumanych przeciwności. Naprawdę pozytyw, choć powinien być standardem. Nawet w tych mniejszych klubach.

Zbiórkę wyznaczyliśmy na 10:00 i po niecałych 30 minutach udaliśmy się w podróż do Siedlec. Jechaliśmy w pięć autokarów, a łączna nasza liczba to 278 osób (w tym 3 kibiców Górnika Zabrze). Podróż mijała spokojnie, choć droga ponownie byłą „gorąca” – na trasie mieliśmy się mijać z Lechią i Rakowem. Częstochowianie podróżowali do Zambrowa przed nami i mieliśmy ich kilkanaście-kilkadziesiąt kilometrów przed sobą. Problemy zaczęły się w połowie drogi do Siedlec, gdy policja zaczęła nas obwozić po wszystkich zakamarkach województwa. Spowodowało to duże opóźnienie i nerwowość, którą trochę ukoiła wiadomość od Pogoni, że na stadion wejdzie każdy chętny. Główna grupa dotarła pod sektor gości pod koniec pierwszej połowy i dość sprawnie weszła na obiekt, a zaraz potem zaczęło się dopisywanie do listy. Każdy chętny mógł się znaleźć w sektorze gości i skorzystała z tego zdecydowana większość. Mniej więcej od 60. minuty byliśmy już w komplecie w sektorze gości. Warto nadmienić, że jest to jeden z bardziej nietypowych sektorów w Polsce – dzieli się na dwie części (możecie to zobaczyć w naszej galerii).

Prowadziliśmy bardzo dobry doping, a na płocie znalazło się kilka flag i transparent pozdrawiających nieobecnych kibiców. Miejscowi mieli młyn, który dopingował przez całe spotkanie, ale słyszeliśmy ich tylko w momentach przestojów w naszym śpiewaniu. Po meczu świętowaliśmy wspólnie z piłkarzami i zapewniliśmy ich po raz kolejny, że „gramy w dwunastu”. Wyjście z sektora gości odbyło się bardzo sprawnie i zaczęliśmy podróż do Katowic. Zepsuł się jeden z autokarów, a w Częstochowie policja znowu obwoziła nas po mieście nie chcąc dopuścić do spotkania z Rakowem i Lechią. Pod stadion dotarliśmy dopiero o godzinie 3:00.

Źródło: gieksa.pl

FOTOGALERIA: GieKSa.pl

FILM: 06.05.2017 Pogoń Siedlce – GKS Katowice BRAMKA

FILM: 06.05.2017 Pogoń Siedlce – GKS Katowice SKRÓT

FILM: 06.05.2017 Pogoń Siedlce – GKS Katowice SKRÓT (2)

FILM: 06.05.2017 Pogoń Siedlce – GKS Katowice DOPING

Relacja sportowa

Pogoń Siedlce: Misztal, Jędrych, Paczkowski (60. M. Burkhardt), Chyła, Zjawiński, Tomasiewicz (72. Bancessi), Bajdur, Żytko, Krawczyk (46. Wrzesiński), Świerblewski, Szrek.

GKS Katowice: Nowak – Kamiński, Wisio, Garbacik – Czerwiński, Foszmańczyk, Zejdler (75. Sapała), Kalinkowski (83. Pielorz), D. Abramowicz – Prokić, Goncerz (70. Lebedyński).

W meczu 29. kolejki Nice 1 Ligi GKS Katowice wygrał na wyjeździe z Pogonią Siedlce 1:0. To czwarty wyjazdowy mecz bez porażki katowiczan.

GieKSa od początku starała się zepchnąć rywali do głębokiej defensywy i przejąć inicjatywę w tym meczu. Nacisnęła siedlczan i zaowocowało to licznymi okazjami strzeleckimi. Nie trzeba było długo czekać na efekt – już w 6. minucie Andreja Prokić przejął piłkę w polu karnym i z najbliższej odległości pokonał płaskim strzałem Rafała Misztala. To jego szósty gol w dziewięciu meczach wiosennych.

Po objęciu prowadzenia GieKSa nie spuściła z tonu. Aktywny był Tomasz Wisio, który oddał kilka groźnych strzałów głową, a w 13. minucie GKS mógł prowadzić 2:0, lecz bramki Alana Czerwińskiego po indywidualnej akcji nie uznał sędzia Mariusz Złotek. Arbiter główny zasugerował się sygnalizacją sędziego liniowego, który dopatrzył się spalonego. Pogoń ograniczała się do nielicznych stałych fragmentów i niecelnych strzałów, ale w jej poczynania wkradło się sporo niedokładności.

Po zmianie stron GKS wciąż był groźniejszy, ale marnował znakomite sposobności do zdobycia bramki. W 56. minucie niepilnowany Dawid Abramowicz nie wykorzystał w polu karnym znakomitego podania Tomasza Foszmańczyka i uderzył obok lewego słupka, a jeszcze lepszą szansę zaprzepaścił z kilku metrów Prokić, który przymierzył prosto w Misztala. Podwyższyć prowadzenie mógł też w 77. minucie wprowadzony Mikołaj Lebedyński, lecz w podobnej sytuacji do Abramowicza nie trafił czysto w piłkę.

Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić, bo GKS oddał inicjatywę rywalom w końcówce i pod bramką Sebastiana Nowaka było gorąco po strzałach Konrada Wrzesińskiego, Dariusza Zjawińskiego i Marcina Burkhardta, ale ostatecznie katowiczanie wytrzymali napór rywala i wywieźli po walce cenne trzy punkty.

Źródło: gkskatowice.eu

Relacja sportowa

Po zwycięstwie z GKS Tychy nasz zespół miał kolejne ważne zadanie do wypełnienia. W Siedlcach mierzyliśmy się z miejscową Pogonią i w obliczu trudnych wyzwań w przyszłym tygodniu, ten mecz absolutnie trzeba było wygrać. Zwycięstwo dawało nam szansę nawet na drugiej miejsce w tabeli.

W porównaniu z meczem z Tychami trener Jerzy Brzęczek dokonał jednej zmiany. Do składu powrócił Grzegorz Goncerz, na ławce zasiadł natomiast Mikołaj Lebedyński, który w tygodniu przez pewien okres nie trenował. Zastanawialiśmy się, czy ta zmiana będzie miała wpływ na postawę zespołu.

Początek meczu należał do GieKSy. Nasz zespół od początku atakował i szybko stworzył sobie sytuacje po rzutach rożnych Czerwińskiego – najbliżej gola był Wisio, którego strzał głową obronił Misztal. W 6. minucie katowiczanie objęli prowadzenie. Dwójkowa akcja Goncerza i Prokića zakończyła się wyłożeniem piłki kapitana GKS do Serba, a ten z najbliższej odległości trafił do pustej bramki. Potem GKS miał kolejne okazje. Najlepszą miał Czerwiński, który po podaniu Andreji znalazł się sam na sam, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki, ale sędzia odgwizdał spalonego. Po jednym z wrzutów Abramowicza świetnie znów uderzał Wisio, ale znów górą był bramkarz. Od około 25. minuty gra zaczęła się wyrównywać. Nasz zespół miał co prawda przewagę optyczną, ale już nie stwarzał sobie sytuacji, pojawiły się też błędy w środku pola. Rywale próbowali podchodzić pod pole karne, ale poza jednym minimalnie niecelnym strzałem z dystansu niewiele zdziałali. GKS schodził na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa zaczęła się nieco lepiej, choć nadal brakowało ataków. Katowiczanie nadal nie stwarzali sobie sytuacji, a Pogoń już oddaliła grę od swojej bramki. Mimo to, można było wyjść na dwubramkowe prowadzenie, gdy Abramowicz dostał idealne podanie od Foszmańczyka, ale z szesnastu metrów strzelił tuż obok słupka. Potem gdy Pogoń poszła do przodu mieliśmy kilka okazji. Nabliżej był Prokić, który po wrzucie Abramowicza z autu atomowo uderzał na bramkę, ale znów cudem obronił Misztal. Z czasem – choć chaotycznie – coraz groźniej atakowała Pogoń. Wiele ożywienia wniósł czarnoskóry Eusebio, który nadał rozpędu akcjom rywali. Po jednej z nich mieli oni okazję sam na sam, zakończoną strzałem obok słupka. Do końca mieliśmy nerwówkę, ale zakończyło się jednak zasłużoną wygraną, a z przebiegu meczu powinniśmy strzelić co najmniej trzy bramki.

GKS Katowice wygrał więc po raz drugi w Siedlcach i wykonał plan – pokonał Tychy i Pogoń. To bardzo ważne zdobycze punktowe, bo teraz czeka nas nieporównywalnie trudniejsze zadanie – lider z Nowego Sącza. Dobrze, że przystąpimy do tego spotkania w dobrej sytuacji mentalnej. Walka o awans trwa!

Pogoń Siedlce – GKS Katowice
Bramki: 6 min: 0:1 Prokic
Pogoń: Misztal –  Paczkowski (60 min. Burkhardt) , Jędrych, Chyła, Zjawiński, Tomasiewicz (17min. Bancessi), Bajdur, Żytko, Krawczyk ( 45min . Wrzesiński), Świerblewski, Szrek
GKS: Nowak – Czerwiński, Kamiński, Wisio, Garbacik – Abramowicz, Zejdler ( 75 min. Sapała), Kalinkowski (83. min Pielorz) , Foszmańczyk – Goncerz (70 min. Lebedyński) Prokic
Ż. kartki: Goncerz
Sędzia: Mariusz Złotek

Źródło: GieKSa.pl